Samodzielny montaż zbiorników z polietylenu w przydomowej oczyszczalni ścieków

Samodzielny montaż zbiorników z polietylenu w przydomowej oczyszczalni ścieków
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zbiorniki z tworzyw sztucznych, takich jak polietylen, świetnie nadają się do przydomowej oczyszczalni ścieków. Eko oczyszczalnia z plastikowym szambem jest bardzo prosta w samodzielnym montażu. Korzystając z poniższego poradnika i instrukcji dołączonej do produktu, bez problemu wykonasz ją na swojej działce.

Montaż zbiornika z polietylenu

Na wstępie należy wykopać dół o odpowiedniej głębokości, na której umieścimy przewód kanalizacyjny. Następnie trzeba wykonać podsypkę żwirową lub wylać warstwę betonu. Po wykonaniu podsypki można przystąpić do opuszczania zbiornika do wykopu, po czym należy szczelnie podłączyć przewody kanalizacyjne. Bardzo ważne jest napełnienie zbiornika wodą, gdyż podczas zasypywania istnieje ryzyko zgniecenia lub uszkodzenia zbiornika. Rezerwuar od góry powinien być przysypany piaskiem, żwirem lub materiałem uszczelniającym.

Jeżeli przewidujemy dodatkowe obciążenie przestrzeni nad zbiornikiem, na przykład w postaci parkującego samochodu, należy zastosować dodatkowe wzmocnienie w postaci płyt betonowych. Teren nad zbiornikiem możemy wyrównać ziemią i obsadzić trawą. Nie zaleca się sadzenia roślin w okolicy zbiornika, szczególnie tych z masywnymi, głębokimi korzeniami, gdyż istnieje ryzyko uszkodzenia zbiornika.

Na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych niezbędne jest zakotwienie zbiornika, które ochroni go przed wypchnięciem z nawodnionego gruntu w przypadku gdy ścieki zostaną wypompowane. Stosuje się w tym celu przykrycie z płyt żelbetowych lub mocowanie kotwami do warstwy betonu. Studnia chłonna do oczyszczalni może zostać zamontowana w podobny sposób, jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że odległość od granicy działki powinna wynosić minimalnie od 3 do 5 metrów, od budynku minimalnie 2 metry, a od studni wodociągowej 30 metrów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*