Jak odpowiednio wyposażyć kawiarnię?

Jak odpowiednio wyposażyć kawiarnię?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawiarnia to jedno z najważniejszych miejsc w mieście. To tam można uzyskać swoją kawę, ciastka i spotkać się z przyjaciółmi. Ale przed jej otwarciem należy rozważyć odpowiednie wyposażenie kawiarni

Odpowiedni ekspres

Dobry ekspres do kawy jest niezbędny do przygotowania dobrej kawy. Choć ręczne parzenie kawy może być przyjemne, nie oferuje takiego samego poziomu spójności i kontroli nad temperaturą parzenia, jak automatyczny ekspres do kawy. Automatyczne urządzenia są również łatwiejsze do czyszczenia i nie będziesz musiał się martwić o poparzenie gorącą wodą lub parą, jak w przypadku urządzenia ręcznego.

Spieniacz

Jeśli zamierzasz sprzedawać kawę w filiżankach, będziesz potrzebował spieniacza do cappuccino – to już nie jest tylko do latte! To urządzenie pozwoli Ci zamienić mleko w kremową piankę, która nadaje cappuccino ich charakterystyczną konsystencję i smak.

Młynek do kawy

Twoja kawiarnia potrzebuje młynka, aby każda filiżanka kawy smakowała świeżo i pysznie – nawet jeśli siedzi na ladzie od wielu godzin (a nie powinna!). Młynek trzpieniowy daje bardziej spójne wyniki niż młynek ostrzowy, ale oba mogą być z powodzeniem stosowane w kawiarniach – wszystko zależy od tego, jaki rodzaj sprzętu Twój lokal ma już dostępny do użytku w kuchni lub za ladą, gdzie klienci zamawiają swoje napoje u baristów lub serwerów, którzy pracują w szybkim tempie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*