Nowy dom czy mieszkanie – na co wziąć kredyt?

Nowy dom czy mieszkanie – na co wziąć kredyt?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Planując przeprowadzkę „na swoje”, często stajemy przed dylematem, czy lepiej zamieszkać w domu, czy w mieszkaniu. Dylemat jest tym większy, gdy trzeba wziąć kredyt na taką inwestycję. Jest to bowiem często rozwiązanie na długie lata. Sam kredyt spłaca się przez połowę życia, dlatego chcemy spędzić ten czas w wymarzonym miejscu. Warto więc dobrze zastanowić się nad miejscem przeprowadzki, by podjąć odpowiednią dla nas decyzję.

Dla kogo dom?

Zamieszkanie w domu z pewnością będzie znakomitym wyborem dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój. Możliwość wyjścia do ogródka i uprawiania go w letnie dni, posiadanie własnego garażu w którym możemy wieczorami majsterkować, czy wreszcie brak hałaśliwych sąsiadów to jedne z wielu zalet zamieszkania w domu.

Z drugiej strony jednak, domy na sprzedaż Gumieńce są usytuowane z dala od centrum miasta, co sprawia, że musimy do niego dojeżdżać. Nie będzie to wygodne rozwiązanie dla osób, które pracują w mieście, ale z drugiej strony, posiadając samochód jesteśmy w stanie szybko dostać się do centrum.

Dla kogo mieszkanie?

Nowe mieszkania w Szczecinie powstają jak grzyby po deszczu i są bardzo atrakcyjnie zlokalizowane. Wybór mieszkania w centrum z pewnością przypadnie do gustu osobom, które chcą poczuć klimat miasta. Wszędzie jest blisko, a dobrze skonstruowana komunikacja miejska zapewnia możliwość łatwego przemieszczania się. W dodatku nasze dzieci będą miały blisko do szkoły, a my zyskamy możliwość poszukiwania dobrej pracy w Szczecinie, bez konieczności codziennych dojazdów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*