Jak może Ci pomóc lekarz podstawowej opieki zdrowotnej?

Jak może Ci pomóc lekarz podstawowej opieki zdrowotnej?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), często nazywany lekarzem rodzinnym lub lekarzem pierwszego kontaktu, to specjalista, który zapewnia ogólną opiekę zdrowotną Tobie i Twojej rodzinie. Jest to pierwsza osoba, z którą będziesz mógł skontaktować się w przypadku choroby, urazu lub innego problemu medycznego. Twój lekarz POZ będzie Twoim głównym źródłem opieki zdrowotnej, w której zakres wchodzą rutynowe badania oraz opieka profilaktyczna.

Czym zajmuje się lekarz podstawowej opieki zdrowotnej?

Lekarz podstawowej opieki zdrowotne świadczy szeroki zakres usług, od profilaktyki po diagnozowanie oraz leczenie chorób i urazów. Może on doradzić Ci w sprawie zmiany stylu życia, profilaktyki zdrowotnej i ogólnych kwestii zdrowotnych. Warto udawać się do niego na regularne wizyty, dzięki którym będziesz w stanie wykryć wszelkie problemy zdrowotne już na wczesnym stadium, co ułatwi ich leczenie i pozwoli zapobiec ich rozwojowi.

Podczas wizyty lekarz poz warszawa prawdopodobnie zada Ci różne pytania na temat stanu zdrowia i historii przebytych przez Ciebie chorób oraz przeprowadzi ogólne badanie, które pozwoli mu określić Twój stan zdrowia. Jeśli będzie taka konieczność, wypisze Ci on skierowanie na potrzebne badania lub na wizytę u innego specjalisty, jeśli Twój problem będzie wymagał konsultacji z osobą posiadającą większe doświadczenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*