Biuro rachunkowe – jakie ma zadania?

Biuro rachunkowe – jakie ma zadania?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biuro rachunkowe to dział zarządzania finansami, który zajmuje się wszystkimi aspektami działalności finansowej firmy. Biuro rachunkowe jest odpowiedzialne za rejestrowanie transakcji finansowych, przygotowywanie sprawozdań i raportów finansowych, planowanie podatkowe, kontrolę kosztów i budżetowanie.

Biuro rachunkowe świadczy następujące usługi:

Prowadzenie ksiąg rachunkowych 

Głównym zadaniem księgowości jest rejestracja wszystkich transakcji w systemie księgowym. Następnie porównuje je z planem i na ich podstawie przygotowuje sprawozdania finansowe.

Zobowiązania  

Usługa ta obejmuje prowadzenie ewidencji pieniędzy należnych od sprzedawców (dostawców), pracowników lub innych podmiotów. Obejmuje również negocjowanie windykacji od dłużników.

Należności

Usługa ta obejmuje prowadzenie ewidencji pieniędzy należnych od klientów (odbiorców). Obejmuje również pobieranie płatności za długi od dłużników w imieniu firmy.

Zarządzanie środkami pieniężnymi

Cash management zapewnia, że zawsze jest wystarczająco dużo gotówki w ręku, aby pokryć bieżące wydatki bez pożyczania pieniędzy lub sprzedawania aktywów po niekorzystnych cenach (na przykład, gdy stopy procentowe są wysokie). Cash management pozwala również dokładniej przewidywać przyszłe przepływy pieniężne, a także uniknąć niepotrzebnych wydatków na opłaty bankowe i kary nakładane przez banki na opóźnione płatności.

Rachunek kosztów

Rachunek kosztów obejmuje śledzenie kosztów związanych z produkcją towarów.

Jeśli chcesz skorzystać z jego usług, to odwiedź stronę internetową: https://akdudziak.pl/biuro-rachunkowe-katowice/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*