10 AM | 02 wrz

Psychoterapia – Czy może Ci pomóc? Sprawdź to

Psychoterapia jest formą leczenia, która pomaga ludziom przepracować ich problemy ze zdrowiem psychicznym. Podczas psychoterapii terapeuta stosuje kombinację różnych podejść, aby pomóc Ci zidentyfikować Twoje myśli i uczucia, a następnie opracować strategie ich zmiany. Na stronie http://www.psychoterapia.lublin.pl/ możesz się zapisać na psychoterapię.

Choroby

Psychoterapia może być niezwykle skuteczną metodą leczenia wielu chorób psychicznych, w tym depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń związanych z używaniem substancji, schizofrenii, zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD), zespołu stresu pourazowego (PTSD) i zaburzeń osobowości. Psychoterapia może również pomóc w poprawieniu relacji z członkami rodziny i przyjaciółmi poprzez pomoc w zrozumieniu, jak te relacje wpływają na Twoje życie i jak możesz je poprawić.

Rodzaje

Istnieje wiele różnych rodzajów psychoterapii, które są stosowane w leczeniu zaburzeń zdrowia psychicznego. Dwa najczęstsze rodzaje terapii to terapia poznawczo-behawioralna (CBT) i terapia interpersonalna (IPT). Zarówno CBT jak i IPT koncentrują się na zmianie negatywnych zachowań lub myśli, a nie na próbie odkrycia przeszłych przyczyn tych zachowań lub myśli.

Przebieg

Podczas sesji psychoterapii będziesz rozmawiać o swoich problemach i uczuciach z terapeutą, który postara się pomóc Ci je lepiej zrozumieć. Terapeuta może zadawać pytania dotyczące tego, co wydarzyło się w przeszłości i dlaczego przeszkadza Ci to teraz. Będzie również próbował pomóc w zidentyfikowaniu wzorców w zachowaniu, które mogą przyczyniać się do problemów w życiu. Terapeuta nie będzie mówił Ci, co masz robić lub jak się czuć; zamiast tego delikatnie poprowadzi Cię przez proces samodzielnego rozwiązywania problemów.

 

Napisz odpowiedź bądź skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =