Jak odzież wpływa na komfort treningu?

Jak odzież wpływa na komfort treningu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mówi się, że uprawiać sport zacząć można w każdym momencie swojego życia. Jednakże wystarczy zaledwie kilka treningów, aby poczuć, jak ogromne znaczenie ma nie tylko to gdzie i co ćwiczymy, ale również w czym. Nasze ciało podczas treningu poci się zdecydowanie bardziej niż podczas zwykłego spaceru po parku czy w galerii, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na to co ubieramy w tym czasie. Poniżej prezentujemy kilka żelaznych zasad, którymi należy się kierować podczas wyboru stroju do ćwiczeń, niezależnie od uprawianej dyscypliny.

Materiał ma kluczowe znaczenie

Tak, to prawda, najważniejszy jest materiał z jakiego wykonany jest nasz strój. Podstawowa zasada? Bawełna to przeżytek! Odzież przeznaczona do aktywności fizycznej powinna być wykonana ze 100% syntetycznych tkanin, tak jak to ma miejsce w przypadku odzieży np. marki Poundout. Wykonana jest ona przede wszystkim z poliestru i elastanu. Ten pierwszy materiał idealnie odprowadza wilgoć od ciała na zewnątrz zapewniając nam komfort cieplny podczas treningu, a ten drugi sprawia, że odzież jest elastyczna, nie ogranicza nam ruchów i jest niezwykle wygodna.

Nie tylko t-shirt powinien być wykonany właśnie z tego typu tkanin. Zasada ta odnosi się jak najbardziej również do spodenek, czy legginsów. Cały strój potrzebny nam do ćwiczeń możemy skompletować np. tutaj: http://shatoonsport.com/sklep/inne-marki/trec-wear.html. Warto również zwrócić uwagę, by elementy garderoby, które przylegają do naszego ciała posiadały elastyczne, płaskie szwy. Pozwoli to zapobiec ewentualnym obtarciom i zapewni komfort podczas zajęć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*