Kiedy naprawa sprzętu biurowego jest opłacalna?

Kiedy naprawa sprzętu biurowego jest opłacalna?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drukarki i kserokopiarki w biurach są eksploatowane bardzo mocno. Powoduje to, że często zdarzają się różnego rodzaju awarie. Obecnie bardzo popularne jest wymienianie uszkodzonego sprzętu na nowy, zamiast prób naprawy starego. Tymczasem jest to błąd, bo stare urządzenie musi przejść proces utylizacji, który jest szkodliwy dla środowiska w wielu sytuacjach. Dodatkowo naprawa starego sprzętu często jest po prostu tańsza.

Sytuacje, w których warto naprawiać

Przede wszystkim naprawa opłaca się wtedy, gdy urządzenie jest jeszcze na gwarancji. Jeżeli uszkodzenie nie wynikło ze złego sposobu użytkowania, to autoryzowany serwis kserokopiarek wykona usługę za darmo. Jeśli jednak sprzęt nie jest już objęty gwarancją, to wciąż warto rozważyć jego naprawę. Jest tak przede wszystkim wtedy, gdy urządzenie ma zaledwie kilka lat od daty produkcji i rokuje jeszcze na przyszłość. Naprawa z pewnością będzie tańsza niż zakup nowego ksero, które ma jeszcze szansę posłużyć przez wiele lat.

Koszty przywrócenia sprzętu do sprawności

Zanim zdecydujemy o wysłaniu sprzętu do naprawy bądź zakupie nowego, warto zadzwonić do kilku serwisów i spytać o koszty. W ten sposób dowiemy się czy naprawa kserokopiarek będzie opłacalna. Warto w tym celu sprawdzić oferty przynajmniej kilku firm. Jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą, warto podjąć stałą współpracę z jednym z takich przedsiębiorstw. W ten sposób możemy liczyć na niższe koszty napraw, a także usługi serwisanta o każdej porze dnia, jeżeli tylko dojdzie do jakiejkolwiek awarii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*