Najczęściej kupowany sprzęt poleasingowy

Najczęściej kupowany sprzęt poleasingowy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Wyposażenie sprzedawane po wygaśnięciu umowy leasingu, cieszy się rosnącą popularnością. Jest to sposób na zakupienie wartościowych urządzeń po bardzo okazyjnych cenach, często niższych niż te za nowe rzeczy o gorszych parametrach. Z tego względu z takich okazji korzystają zarówno firmy, które chcą ograniczyć koszty, jak i prywatni użytkownicy, poszukujący atrakcyjnych ofert. Jaki sprzęt poleasingowy cieszy się największym zainteresowaniem?

Komputery

Kategorią, która wzbudza zdecydowanie największy popyt są komputery, zarówno stacjonarne, jak i przenośne. Te pierwsze doskonale sprawdzają się w korporacjach, w których obowiązki wymagające dostępu do urządzenia, są wykonywane tylko na miejscu, w siedzibie firmy. Z kolei przedsiębiorstwa z pracownikami, którzy pracują częściowo zdalnie lub wykonują zadania w podróży i delegacji, najczęściej decydują się skorzystać z laptopów z leasingu. Firmy o rozbudowanych strukturach i wielu zatrudnionych osobach, rzadko wykupują urządzenia po zakończeniu obowiązywania umów, zamiast tego podpisując kolejne i korzystając z nowego sprzętu. Komputery zwykle po dwóch czy trzech latach użytkowania wracają do leasingodawcy i ponownie trafiają obrotu, lecz po znacznie niższych cenach.

Tymczasem samo wyposażenie wciąż jest w pełni sprawne, a do tego w korporacjach korzysta się zwykle z komputerów w wariantach biznesowych, które są bardzo pożądane przez konsumentów, lecz niezwykle drogie na rynku pierwotnym. Są to markowe produkty o znakomitych parametrach, więc o laptopach Dell poleasingowych oraz używanych sprzętach od innych renomowanych producentach, myślą zarówno mniejsze firmy, jak i osoby prywatne. Między innymi z tego względu to właśnie komputery z leasingu cieszą się aż tak dużym zainteresowaniem. Takie modele posiadają zwykle niezbyt mocne karty graficzne, lecz za to niezwykle wydajne procesory oraz duże pokłady pamięci operacyjnej. Doskonale nadają się zatem do pracy biurowej czy na potrzeby domowe, jeżeli ktoś korzysta z komputera niekoniecznie do rozrywki, lecz do przeglądania internetu oraz wykonywania zadań w programach o charakterze innym niż zaawansowane edytory graficzne. 

Monitory

Jest to niepozorny obszar sprzętu poleasingowego, lecz takie urządzenia bardzo szybko znajdują nabywców. Na rynku pojawia się też wiele tego typu ofert, gdyż w korporacjach wykorzystuje się bardzo wiele takich elementów. Często przy jednym stanowisku pracy znajdują się nawet dwa czy trzy monitory, co ma ułatwić pracę osobom analizującym dane czy bazującym na źródłach, które w tym samym czasie mogą swobodnie przygotowywać raport. W dużych firmach oznacza to zatem, że w obiegu znajduje się nawet kilkaset czy kilka tysięcy takich urządzeń. Jednocześnie są to sprzęty od najlepszych marek oraz z wysokiej półki – charakteryzują je doskonałe parametry techniczne oraz wysoka przekątna. Ceny na rynku pierwotnym okazują się stosunkowo wysokie, podczas gdy wyposażenie poleasingowe będzie zdecydowanie tańsze. Tymczasem monitory stojące w biurach nie są raczej narażone na żadne uszkodzenia, więc są oddawane do dalszej sprzedaży w doskonałym stanie i spokojnie mogą służyć kolejnym użytkownikom jeszcze przez wiele lat. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla początkujących firm, które potrzebują kilkanaście czy kilkadziesiąt monitorów. Zakup nowego sprzętu wiązałby się w takim przypadku z dużymi wydatkami, więc takie przedsiębiorstwa mogą zaoszczędzić wiele pieniędzy, wybierając używane monitory pochodzące z leasingu. 

Inne sprzęty biurowe

Indywidualni nabywcy skupiają się przeważnie na komputerach i akcesoriach, natomiast szczególnie z perspektywy początkujących firm, interesujące okazują się także inne produkty z leasingu. W biurach wykorzystuje się także urządzenia znajdujące się zwykle na wspólnych stanowiskach, gdzie pracownicy mogą wydrukować czy skopiować dokumenty. Z tego względu dużym zainteresowaniem cieszą się również drukarki poleasingowe, a także inne sprzęty tego typu, takie jak skanery czy ksero. Są to kosztowne urządzenia, które są jednak niezbędne, nawet przy niewielkiej skali działalności. Choć są to przedmioty, które są dość mocno eksploatowane w trakcie samej umowy leasingu, to w tym okresie są także serwisowane przez profesjonalistów, więc nowi nabywcy nie muszą się obawiać o ich stan techniczny. Przed dalszą sprzedażą takie wyposażenie poleasingowe jest też starannie przeglądane i dokonywane są wszelkie potrzebne naprawy, więc mniejsi przedsiębiorcy mają okazję uzyskać wysokiej jakości sprzęt biurowy, po okazyjnej cenie. 

Dlaczego warto kupić urządzenia poleasingowe? 

Głównym czynnikiem, który wpływa na zainteresowanie takimi rzeczami jest oczywiście cena. Takie urządzenia są stosunkowo zaawansowane, a przez to także drogie, więc zarówno małe firmy, jak i zwykli użytkownicy, nie zawsze mogą sobie pozwolić na zakup nowego sprzętu lub po prostu nie chcą narażać się na takie wydatki. Tymczasem oferty wyposażenia z leasingu okazują się bardzo atrakcyjne, gdyż są to gadżety o dobrych parametrach technicznych, ponieważ po takie właśnie sięgają wielkie korporacje, którym zależy na wydajności pracowników. Sprzęt poleasingowy jest zwykle w naprawdę dobrym stanie, a nabywca często otrzymuje jeszcze gwarancję na rok czy kilka miesięcy, co jest oczywiście rzadko spotykane, jeśli chodzi o sprzedaż na rynku wtórnym. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*