Prezenty urodzinowe – elegancja jest w modzie

Prezenty urodzinowe – elegancja jest w modzie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Aura prezentu

Świętowanie urodzin to wspaniała okazja, by dać wyraz naszej relacji z solenizantem. Bez względu na to, czy pozostajemy w dobrym kontakcie czy też raczej czas spowił relację kruchością, prezent, który ucieszy solenizanta, będzie świadectwem względów, jakimi go darzymy. Jednocześnie, dobrze jest dołożyć starań, aby doskonała szansa nie okazała się deklaracją pogorszenia stosunków – w postaci nietrafionego prezentu.

To odwieczne wyzwanie, któremu przychodzi stawiać czoła za każdym razem, gdy nadarza się okazja do świętowania, czasem może sprawiać przyjemność, czasem raczej niemały frasunek. Najważniejsze jednak, aby w efekcie przyniósł zadowolenie osoby obdarowywanej.

Odwieczne dylematy i ich stałe remedia

Nawet mistrzowie empatii nierzadko mogą borykać się z brakiem pomysłu, co sprezentować solenizantowi, wziąwszy pod uwagę by się nie powtarzać – niespodzianka jest bowiem kolejnym walorem dodanym prezentu. Na szczęście, pomimo bogactwa różnorodności, istnieją pewne uniwersalia, łączące wszystkich ludzi. Jednym z takich jest ponadczasowa klasyka: wdzięk, subtelność, szyk, dystynkcja.

Prezenty okazjonalnie tylko nie prezentują jakiejkolwiek z tych cech, kosztem humoru – jednak i ten można przemycić w towarzystwie elegancji, bez obaw o urażenie kogokolwiek, kto nie znałby się nadto na żartach.

Kwiaty, czekoladki, perfumy, alkohole – dotykają zmysłów, których samo pobudzenie wprawia w lepsze samopoczucie. Starannie dobrane, mogą wyrażać dobrą znajomość bliskiej nam osoby, pochlebić jej szykownością prezentu, a nawet zadziwić.

Perełki klasycznej elegancji

Wśród kwiatów prym elegancji można by przypisać w pierwszej kolejności różom: czerwonym, różowym, białym – w zależności od więzów, symbolizujących miłość, wdzięk czy wierność. Dla panów, może popularniejszą alternatywą są szlachetne trunki lub czekoladki – i tu należy przemyśleć stosowność wyboru, aby zrobić to z taktem i uniknąć zakłopotań czy nieprzyjemności.

Perfumom, oprócz ich symboliki drogocenności i dobrobytu, można nadać nutkę spersonalizowania – ważne jednak, by nadal oscylować w nie narzucających się tonach – wśród obfitości zapachów, również można wyróżnić flakoniki pełne elegancji. Tak na przykład, w swojej prostocie zamknięty można znaleźć Orient: Armani Code dla mężczyzn, dla kobiet – Armani Mania; eleganckie i niekrzykliwe, a jednocześnie dojrzałe w swojej wartości.

Kropka nad i

Należy wziąć pod uwagę, że prezent, oprócz wartości samej w sobie, może odzwierciedlać czas i wysiłek włożony w wymyślenie, zrealizowanie oraz zapakowanie. Warto nie zapominać o tym ostatnim i przygotować się odpowiednio wcześniej, aby ostateczny efekt dał poczucie zadowolenia z dołożenia wszelkich starań – nawet jeśli nie zostanie to
skomplementowane, nie pozostanie to niezauważone.

Doskonałość zawsze na horyzoncie

Podarunki uświetniają doroczne okazje, więc nigdy nie jest za późno, aby doskonalić się w sztuce obdarowywania i bycia obdarowywanymi. Sekret, być może, tkwi w – wieloaspektowym – nieustannym poszukiwaniu złotego środka. Przede wszystkim jednak, wypatrujmy radości solenizanta, a prezenty niech wskazują na wspaniałe okazje i bliskich, bez których świętowanie nie byłoby możliwe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*