Fracht morski – jakie ma zalety?

Fracht morski – jakie ma zalety?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fracht morski to najbardziej opłacalny sposób na wysyłkę towarów na całym świecie. Jest to również najbardziej efektywna czasowo i niezawodna opcja dostępna dla właścicieli firm.

Istnieje wiele zalet wysyłki drogą morską, w tym:

Niski koszt 

Fracht morski jest często najmniej kosztowną opcją, jeśli chodzi o wysyłkę międzynarodową. W rzeczywistości może być tańszy niż fracht lotniczy lub transport ciężarowy, nawet po uwzględnieniu kosztów ubezpieczenia i opłat celnych. Dzieje się tak dlatego, że nie ma dopłat paliwowych ani podatków lotniskowych, które mogą zwiększyć koszty w przypadku innych środków transportu.

Niezawodność 

W przypadku wysyłki drogą morską, towary są transportowane na większych statkach, które są w stanie pokonać główne szlaki wodne bez zatrzymywania się w celu uzupełnienia paliwa lub przeprowadzenia napraw. Oznacza to, że prawdopodobieństwo opóźnienia przesyłki z powodu nieprzewidzianych okoliczności, takich jak złe warunki pogodowe lub problemy mechaniczne ciężarówek czy samolotów, jest mniejsze.

Szybkość 

Chociaż dotarcie do celu może trwać dłużej niż w przypadku samolotu, statek towarowy nadal podróżuje znacznie szybciej niż ciężarówki na lądzie – czasami nawet cztery razy szybciej! Oznacza to, że będziesz miał mniej czasu na oczekiwanie, zanim towar dotrze do miejsca przeznaczenia, co może przełożyć się na oszczędności na opłatach za magazynowanie i dodatkowych kosztach związanych z przechowywaniem zapasów do czasu, gdy będą ponownie potrzebne.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej możliwości, to transport międzynarodowy Gdynia, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*