Jak wygląda rehabilitacja kolana po urazie?

Jak wygląda rehabilitacja kolana po urazie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urazy kolana to częsta przypadłość, która dotyka zarówno osoby aktywne fizycznie, jak i te, które na ogół stronią od wysiłku. Skręcenia, uszkodzenia więzadeł lub łąkotek czy zapalenie ścięgien – to tylko niektóre z możliwych schorzeń. Tego typu kontuzji nie należy bagatelizować. Od razu powinniśmy zgłosić się do specjalisty, który wdroży odpowiednie leczenie. Po przebytym urazie musimy przejść proces rehabilitacji. Jak on wygląda?

Ochrona stawu kolanowego

Pamiętając ból i wszelkie niedogodności wynikające z problemów zdrowotnych z kolanami, w pierwszej kolejności pragniemy zapobiec ich nawrotom. W tym celu powinniśmy szczególnie zadbać o stawy kolanowe. W okresie rehabilitacji nie zapominajmy zatem codziennie nosić specjalnej opaski magnetycznej, która pomoże złagodzić ból i obrzęk oraz zapewni dodatkową stabilizację. Produkt ten możemy zamówić na https://butterfly-mag.com/pl/p/Magnetyczna-opaska-na-kolano-zapinana-na-rzepy/84. Nasze kolana wspomogą również suplementy diety. O najbardziej skuteczne specyfiki zapytajmy lekarza prowadzącego.

Stopniowy powrót do formy

Stosowane przez nas suplementy oraz opaski magnetyczne na kolano to jednak nie wszystko. Aby rehabilitacja zakończyła się sukcesem, potrzebny będzie stopniowy powrót do aktywności fizycznej. Pamiętajmy, aby nie rzucać się od razu na głęboką wodę i nie wykonywać katorżniczych treningów. Odpowiednie zestawy ćwiczeń, które nie będą nadmiernie obciążały naszych kolan, pomoże nam dobrać ortopeda lub fizjoterapeuta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*