Depresja – jak ją leczyć?

Depresja – jak ją leczyć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Depresja jest chorobą psychiczną, która wpływa na sposób odczuwania i działania. Może utrudniać cieszenie się życiem i odnajdywanie sensu w różnych sprawach. Depresja może wpływać na zdolność do pracy, nauki, snu, jedzenia, a nawet rozmowy z innymi.

Jeśli zmagasz się z depresją, możesz mieć wrażenie, że już nigdy nic nie będzie w porządku – ale są ludzie, którzy mogą Ci pomóc. Leczenie depresji często obejmuje leki i psychoterapię (terapię, która skupia się na rozmowie o Twoich problemach). Niektórzy ludzie uważają również, że pewne wybory dotyczące stylu życia, takie jak medytacja lub ćwiczenia fizyczne, mogą pomóc im w kontrolowaniu objawów.

Opcje leczenia zależą od tego, jak poważne są objawy i czy występują inne choroby.

Udanie się do specjalisty

Pierwszym krokiem jest wizyta u lekarza lub innego pracownika służby zdrowia specjalizującego się w problemach zdrowia psychicznego takiego jak psychiatra lub dobry psycholog depresja Warszawa to miasto, w którym jest dużo specjalistów zajmujących się osobami z depresją. Jeśli masz łagodne objawy, lekarz może zasugerować zmiany w stylu życia, takie jak więcej ćwiczeń i zdrowsze jedzenie. Jeśli te kroki nie pomogą, lekarz może zalecić terapię słowną, aby nauczyć się radzić sobie ze stresem lub znaleźć sposoby na poprawę relacji z członkami rodziny lub przyjaciółmi. Jeśli objawy są ciężkie i nie reagują na samą psychoterapię, opcją mogą być leki.

Przypisane leki

Jeśli masz ciężką depresję, lekarz może przepisać Ci leki. W przypadku łagodnych lub umiarkowanych objawów, lekarz prawdopodobnie zaleci najpierw psychoterapię, a następnie rozważy leki jako opcję, jeśli objawy nie zareagują na terapię rozmową w ciągu kilku miesięcy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*