06 AM | 21 Sty

Jak zaprojektować hotelowy katalog?

Prowadzenie hotelu to także konieczność podejmowania działań marketingowych. Mają one na celu kreowanie odpowiedniego wizerunku obiektu, który przekłada się na zwiększone zainteresowanie odwiedzających oraz postrzeganie hotelu w taki sposób, w jaki sobie tego życzymy. Jednym z elementów tej strategii jest prezentowanie hotelowych katalogów. Zarówno gościom, jak i innym osobom, na przykład podczas targów branżowych. Aby taki katalog pomógł nam w odniesieniu sukcesu, musi być jednak właściwie zaprojektowany.

Czytelnie i estetycznie

Jak stworzyć taki folder? Przede wszystkim pamiętajmy, że nie powinien on mieć charakteru ulotki reklamowej. Musi umiejętnie łączyć wartość merytoryczną z elementami promocyjnymi. Trzeba więc zadbać o to, aby znalazły się w nim najważniejsze informacje dotyczące hotelu i aby były zaprezentowane w czytelny, jasny i atrakcyjny wizualnie sposób. Zachowajmy równowagę między liczbą tekstu, a liczbą zdjęć i grafik.

Nie bójmy się umieszczać w katalogu zdjęć przedstawiających obiekt w korzystnym świetle, jednak nie przesadzajmy z ich ilością. Kluczowa jest spójność – czcionka i obrazy muszą być utrzymane w podobnej estetyce. Katalog powinien mieć format, który umożliwia jego wygodne trzymanie w dłoni i nie zmusza do szczególnego wytężania wzroku. Zainwestujmy też w wysokiej jakości papier, który stworzy wrażenie luksusu. Najlepiej zaprojektowanie takiego katalogu powierzyć profesjonalistom. Z tego rodzaju zadaniem doskonale poradzi sobie na przykład firma Druki Hotelowe.

Napisz odpowiedź bądź skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 − 5 =