Co pomoże wzmocnić łamiące się włosy?

Co pomoże wzmocnić łamiące się włosy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nadmiernie łamiące się włosy to zmora bardzo wielu kobiet. Przyczyny mogą być rozmaite, ale do najczęstszych zaliczamy niekorzystne czynniki zewnętrze (wysoka temperatura, gorąca lub chlorowana woda itp.), konkretne problemy ze zdrowiem, duży stres w życiu osobistym lub zawodowym, nieprawidłowa dieta, a także wahania w zakresie gospodarki hormonalnej. Na szczęście na rynku są dostępne liczne kosmetyki zapobiegające łamliwości, które wzmacniają włosy od wewnątrz i zapewniają im optymalną ochronę. Oprócz tego istnieje kilka domowych sposobów o sporej skuteczności.

Wybierajmy wyłącznie sprawdzone produkty 

W przypadku łamiących się kosmyków zdecydowanie najlepiej sprawdzają się odżywki do włosów o działaniu silnie nawilżającym oraz regenerującym, które należy nakładać na głowę bezpośrednio po jej umyciu (a niekiedy przed – według zaleceń producenta). Są one dostępne na https://beardfactory.pl/wlosy/kosmetyki-do-pielegnacji/odzywki. Zaleca się również zastąpienie szamponów drogeryjnych wersjami posiadającymi w swoim składzie wyłącznie łagodne substancje i detergenty (brak SLS to podstawa), a ponadto regularne stosowanie specjalnego serum z silikonem, ponieważ zapobiega ono rozdwajaniu się końcówek.

Doskonałym rozwiązaniem są też peelingi usuwające martwe, zrogowaciałe komórki. Dzięki nim wartościowe składniki odżywcze zawarte w kosmetykach znacznie lepiej wnikają w skórę i ułatwiają nowym włosom spokojne wzrastanie. Pożądane są w szczególności wszelkie produkty bogate w: witaminy A, E i C (właściwości antyoksydacyjne), ceramidy (wzmacniają łuski i dodają kosmykom elastyczności oraz sprężystości), oleje kokosowe i z awokado (znakomicie nabłyszczają i odbudowują), kwas alginowy i wyciąg z naturalnego miodu. Jeśli chodzi o domowe sposoby, to świetnie sprawdza się samodzielnie wykonana maseczka z żółtka jaja kurzego i oliwy z oliwek, ewentualnie ze startej, surowej cebuli. Poza tym z pewnością pomogą nam płukanki ze skrzypu i pokrzywy.

Należy też:

– unikać stosowania kosmetyków utrwalających w postaci lakierów i pianek 

– stylizować włosy jedynie na zimno

– wprowadzić do codziennej diety produkty żywnościowe bogate w cynk i kolagen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*