Zalety laserowego cięcia produktów

Zalety laserowego cięcia produktów
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie w zakładach przemysłowych wszelkie obiekty obrabia się głównie z wykorzystaniem nowoczesnych metod. Doskonałym przykładem jest cięcie laserowe, które polega na oddzielaniu od siebie fragmentów danego elementu za pomocą skoncentrowanej wiązki światła sterowanej komputerowo. Co istotne, istnieje tutaj możliwość uzyskania nawet najbardziej skomplikowanych oraz fantazyjnych kształtów. Zdecydowanie najczęściej obrabia się w ten sposób blachy oraz rury wykonane ze stali lub aluminium.

Ogromna precyzja i oszczędność czasu to podstawowe korzyści

Kluczową zaletą cięcia laserem jest ponadprzeciętna dokładność, która przekłada się bezpośrednio na perfekcyjny wygląd obiektu finalnego. Omawiane urządzenie jest w stanie bez problemu wykonać detale minimalnej wielkości, pozwalając tym samym firmie na wdrożenie wyjątkowo opłacalnej produkcji seryjnej.

Drugi istotny atut to maksymalnie krótki czas trwania całego procesu. Cięcie laserowe przebiega bowiem w ekspresowym tempie, a dodatkowo większość uzyskanych elementów nadaje się do użycia niemal od razu po oczyszczeniu i wyschnięciu. Na uwagę zasługuje również fakt, że omawiany rodzaj obróbki gwarantuje sporą oszczędność materiału. Wynika to przede wszystkim ze specyfiki działania wiązki laserowej, która dzięki cienkiej szczelinie pozostawia po sobie jedynie nieznaczne ilości wiórów. Oto pozostałe zalety:

  1. brak konieczności dalszej obróbki – ze względu na idealne krawędzie cięcia
  2. wysoka powtarzalność procesu
  3. duża uniwersalność – laser umożliwia wykonywanie obiektów zarówno użytkowych, jak i dekoracyjnych
  4. minimalne zagrożenie dla pracownika – nie musi on pracować ręcznie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*