Scrapbooking od podstaw

Scrapbooking od podstaw
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Scrapbooking jest sztuką dekorowania albumów i innych osobistych przedmiotów. Jest to twórcze i uspokajające zajęcie. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze scrapbookingiem, poniższe informacje będą pomocne.

Baw się dobrze

Nie musisz mieć od razu całej skrzynki przyborów. Wystarczy, że zaczniesz z podstawowymi akcesoriami, a stopniowo będziesz rozbudowywać swoją kolekcję. Upewnij się jednak, że masz to, co niezbędne, tak aby uniknąć przerwania pracy w połowie. Potrzebujesz bazy, którą będziesz dekorować, na przykład albumu, ramki na zdjęcie, pudełka itp. Koniecznie musisz mięć nożyczki, dobry klej oraz papier do scrapbookingu.

Kiedy wybierasz materiały, z których będziesz korzystać, kieruj się swoim gustem. Wybierz wzory i kolory, które lubisz. Pamiętaj też o tym, by poszczególne elementy harmonizowały ze sobą i były dopasowane kolorystycznie. Materiały do scrapbookingu, takie jak np. pasty strukturalne,  są różnorodne i szeroko dostępne min. w sklepach internetowych. Dobrze, jeśli przed rozpoczęciem projektu będziesz mieć wstępne wyobrażenie, jak ma wyglądać efekt końcowy.

Nie nakładaj na siebie obowiązku doskonałości. Ozdoby, które wykonujesz, nie muszą wyglądać idealnie, zwłaszcza że stawiasz dopiero swoje pierwsze kroki w scrapbookingu. Liczne zdjęcia ozdób prezentowane w mediach społecznościowych mogą być onieśmielające. Warto zdać sobie sprawę, że autorami tych prac są osoby doświadczone, a nie początkujące. Nie zrażaj się, Twoje hobby powinno być relaksujące, a nie stanowić kolejne stresujące zadanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*