Wizyta u stomatologa – o czym warto pamiętać, aby przebiegła ona dla nas pomyślnie?

Wizyta u stomatologa – o czym warto pamiętać, aby przebiegła ona dla nas pomyślnie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić podczas wizyty u dentysty jest umówienie się na wizytę. Upewnij się, że zadzwonisz tydzień przed wizytą, dzięki czemu nie będzie żadnych problemów. Nie czekaj, aż będzie za późno, ponieważ stan Twoich zębów może się pogorszyć, jeśli nie zadbasz o nie od razu.

Jak wygląda przebieg wizyty u stomatologa?

Kiedy jesteś w gabinecie dentystycznym, upewnij się, że słuchasz wszystkiego, co mówi do ciebie dentysta. Jeśli poprosi Cię o szerokie otwarcie lub przesunięcie języka na jedną stronę, natychmiast wykonaj jego polecenie. Jeśli będziesz z nim współpracować, będzie on mógł lepiej widzieć, co oznacza, że będzie mógł stwierdzić, czy coś jest nie tak z Twoimi zębami lub jamą ustną.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z bólem lub krwawieniem w ustach, powiedz o tym dentyście, zanim zacznie pracować nad Twoimi zębami. Ostatnią rzeczą, którą chcesz jest dla niego, aby spowodować więcej szkód niż to konieczne lub dla niego, aby nie dowiedzieć się o problemie, dopóki nie jest za późno i powoduje więcej szkody niż pożytku.

O czym warto pamiętać, po wizycie u stomatologa?

Wizyty kontrolne u dentysty

Bardzo ważne jest, aby regularnie odwiedzać stomatologa w Skawinie czy innych miejscowości, gdzie znajdzie się takich lekarzy od ręki, w celu wykonania przeglądów i czyszczenia zębów. Twój dentysta może wcześnie wykryć wszelkie problemy i rozpocząć leczenie, zanim sprawa stanie się poważna. Im wcześniej wykryje się problemy, tym łatwiej jest je leczyć.

Regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów

Regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów pomoże utrzymać je w czystości i zdrowiu. Upewnij się, że szczotkujesz zęby co najmniej dwa razy dziennie, najlepiej po każdym posiłku, ponieważ usuniesz w ten sposób cząstki jedzenia z przestrzeni między zębami, gdzie mogą rozwijać się bakterie, jeśli nie będą kontrolowane przez szczotkowanie. Ważne jest również nitkowanie zębów raz dziennie, ponieważ pomaga ono usunąć cząstki jedzenia spomiędzy zębów, do których włosie szczoteczki nie może odpowiednio dotrzeć ze względu na ich rozmiar. Zaleca się również stosowanie płynu do płukania ust po szczotkowaniu i nitkowaniu, ponieważ zabija on bakterie, które mogły zostać pominięte podczas tych procedur.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*