W jaki sposób należy wyjmować zapieczone lub urwane wtryskiwacze?

W jaki sposób należy wyjmować zapieczone lub urwane wtryskiwacze?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Specjalistyczne narzędzia do wyboru

Najlepszym sposobem na ich usunięcie jest specjalne narzędzie. Dostępnych jest kilka różnych typów, ale wszystkie działają w ten sam sposób: Narzędzie wkłada się w górną część wtryskiwacza i obracając je w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, odkręca się je z gniazda. To pozwoli Ci usunąć cały wtryskiwacz i zastąpić go nowym.

Jeśli nie masz dostępu do specjalnego narzędzia, możesz spróbować użyć szczypiec na sześciokątnej głowicy wtryskiwacza. Problemem jest to, że jeśli dokręcić je zbyt wiele, mogą one rozebrać głowicę lub złamać się wewnątrz silnika. W obu przypadkach, będziesz skończyć z drogim rachunku za naprawę na rękach.

Niektórzy ludzie sugerują użycie ciepła jako alternatywnej metody usuwania uszkodzonego wtryskiwacza. Jednakże, może to spowodować dodatkowe uszkodzenia silnika, jeśli nie jest to zrobione prawidłowo. Jeśli zdecydujesz się wypróbować tę metodę samodzielnie, upewnij się, że masz dużo czasu na spadek temperatury płynu chłodzącego w samochodzie przed próbą usunięcia – w przeciwnym razie istnieje duża szansa, że silnik przegrzeje się podczas usuwania, a nawet może całkowicie zatrzeć!

Jeśli uważasz że wyciąganie wtryskiwaczy to nie jest zadanie dla Ciebie, lepiej jest powierzyć to komuś innemu, a najlepiej firmie, która się w tym specjalizuje. Mogą mieć nie tylko duże doświadczenie ale z pewnością będą dysponować odpowiednim zapleczem narzędziowym i maszynowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*