Worki w odkurzaczach – jak często należy wymieniać je na nowe?

Worki w odkurzaczach – jak często należy wymieniać je na nowe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stojąc przed wyborem nowego odkurzacza mamy do wyboru ich dwa rodzaje: bezworkowe oraz te z workami. Drugie rozwiązanie jest dość wygodne, gdyż w przypadku przepełnienia, wystarczy wymienić go na nowy. Aby jednak odkurzacz działał prawidłowo, konieczna jest wymiana pojemnika z odpowiednią częstotliwością. Jak często należy to robić? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Worek w odkurzaczu – kiedy wymienić?

Na samym wstępie warto zwrócić uwagę, iż każdy model odkurzacza posiada swoją własną specyfikę. Aby się z nią zapoznać, należy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi urządzenia. Tam też znajdziemy informacje dotyczące częstotliwości wymiany worka. Są to jednak uśrednione dane, gdyż tempo zapełnienia zależy od kilku czynników. Są to m.in.: wielkość sprzątanej powierzchni, ilość zanieczyszczeń oraz to, jak często korzystamy z odkurzacza. Dlatego też warto regularnie sprawdzać, jaki jest poziom zapełnienia naszego worka. Nie można bowiem czekać, aż będzie on całkowicie pełny, gdyż może to skutkować niewłaściwym działaniem urządzenia.

Sygnałem, informującym nas, że nadszedł czas na zakup nowego worka może być m.in. problem z mocą ssania odkurzacza. Jeżeli zatem zauważysz, że odkurzacz nie radzi sobie z zanieczyszczeniami, najprawdopodobniej odpowiedzialne jest za to przepełnienie go. Świadczyć o tym może także przegrzewanie sprzętu. Jednym rozwiązaniem jest wówczas wymiana dotychczasowego worka na nowy, który możesz zakupić np. na stronie https://otoworki.pl/Karcher-Worki-do-odkurzaczy-c29.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*