Psia dieta – zadbaj o zdrowie swojego pupila

Psia dieta – zadbaj o zdrowie swojego pupila
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Nic dziwnego więc, że posiadacze czworonogów, chcą zapewnić im jak najlepsze warunki. Oprócz codziennej dawki ruchu istotnym elementem jest także zbilansowana dieta. Dlatego warto poznać zasady właściwego żywienia swojego psa.

Zdrowe składniki

Odpowiednie odżywianie ma duży wpływ na kondycję organizmu psa. Podobnie jak dla zdrowia człowieka istotna jest właściwa kaloryczność posiłków. Ta uzależniona będzie przede wszystkim od wieku zwierzęcia. Młodsze psy są bowiem bardziej skłonne do różnych aktywności, przez co mają większe zapotrzebowanie. Dlatego kupując pokarmy dla młodego pupila, starajmy się wybierać te najbardziej odżywcze.

Oprócz ilości znaczenie mają także składniki diety. W tym przypadku należy stanowczo unikać karmienia czworonoga takimi produktami jak czekolada, rodzynki, surowe mięso czy ostra papryka. W ostatnim czasie udowodniono również, że na zdrowie zwierzęcia niekorzystnie wpływają kości pochodzące z drobiu. Często jednak nawet nie podając psu tych wyrobów osobiście, możemy dostarczać mu je razem z gotowymi posiłkami. Żeby zatem zapewnić pupilowi właściwe warunki, najlepiej jest żywić go tylko sprawdzonymi karmami, kupionymi w sklepach specjalizujących się w produktach dla zwierząt jak np. https://specdrob.pl/. Dzięki temu mamy pewność, że nabyta przez nas żywność zawiera tylko zdrowe składniki, które nie będą szkodliwe dla organizmu psa. Tym sposobem nasz przyjaciel będzie cieszył się świetną kondycją przez długie lata.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*