Jak pozbyć się śmieci po generalnym remoncie?

Jak pozbyć się śmieci po generalnym remoncie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Remont mieszkania pozostawia zazwyczaj po sobie wiele ciężkich worków z gruzem. Składają się na niego skute tynki, stare płytki, kafelki i tak dalej. Niestety takich odpadów nie można wrzucać do zwykłego pojemnika na śmieci. Sprawdzamy w jaki sposób można szybko i łatwo pozbyć się śmieci po dużym remoncie.

Czekamy na odbiór

W dużych miastach miejskie przedsiębiorstwo oczyszczania organizuje regularne akcje odbioru odpadów o dużych gabarytach. Może to być stary sprzęt AGD, ale również śmieci pozostałe po remontach. Nie musimy się już więc zastanawiać, gdzie wywieźć gruz Warszawa czy inna miejscowość udostępnia nam bowiem darmową usługę, dzięki której worki oraz  inne odpady pozostawione w określonych miejscach, zostaną bezpłatnie zabrane. Musimy tylko sprawdzić kiedy będzie miał miejsce następny odbiór i odpowiednio wcześniej wynieść śmieci w ustalone miejsce. Zazwyczaj auta zatrzymują się przed klatkami schodowymi oraz w pobliżu altanek śmietnikowych. Często takie informacje są wywieszane np. na klatkach schodowych.

Stare urządzenia RTV

Jeżeli przy okazji remontu pozbywamy się starego sprzętu RTV, takiego jak telewizory, radia czy komputery, warto zawieźć je na skup elektrośmieci. Dzięki temu spore ilości elementów elektronicznych będą jeszcze mogły zostać ponownie wykorzystane. Dzięki temu przyczynimy się do dbałości o środowisko naturalne. Wystarczy tylko znaleźć jedną z lokalnych firm, które odbierają elektroodpady Warszawa to jedno z miast, gdzie zajmują się tym lokalne przedsiębiorstwa, które zajmują się także oczyszczaniem przestrzeni miejskiej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*