Jaki wpływ na hodowlę roślin ma oświetlenie?

Jaki wpływ na hodowlę roślin ma oświetlenie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lubimy otaczać się roślinami. Ciepłe pory roku sprzyjają rozwojowi naszych ulubionych gatunków. Dostęp do naturalnego światła, wysokie temperatury oraz odpowiednia wilgotność podłoża sprawiają, że liście zachwycają soczystą zielenią, a kwiaty barwą i zapachem. Niestety problemy zaczynają pojawiać się jesienią i zimą. Przez okna naszych domów dociera światło, które jest często niewystarczające dla prawidłowego wzrostu kwiatów.

Dlaczego światło jest niezbędne dla roślin?

Dostęp do odpowiedniej ilości światła wpływa na żywotność, właściwy wzrost oraz zdrowy wygląd. Jeśli chcemy, aby domowe rośliny były ozdobą wnętrza, koniecznie zadbajmy o odpowiednie oświetlenie. W innym przypadku wzrost zostanie zahamowany, rośliny przestaną rosnąć, a liście i kwiaty stracą intensywną barwę. Jeśli nie mamy możliwości zagwarantowania odpowiedniego światła, możemy wspomóc się sztucznym oświetleniem, stosując na przykład lampy HPS 600w.

Jak zapewnić roślinom odpowiednią ilość światła?

W pierwszej kolejności należy zapoznać się z wymaganiami danego gatunku. Niektóre rośliny poradzą sobie nawet w ciemnych pomieszczeniach, inne wymagają pełnego nasłonecznienia. Czasami wystarczy postawić kwiat na nasłonecznionym parapecie, aby zagwarantować dobre warunki. Kiedy ilość światła okazuje się niewystarczająca, warto skorzystać z oferty sklepów ogrodniczych i zakupić sztuczne oświetlenie. Dobrym rozwiązaniem są żarówki Grow Led, które dzięki diodom wytwarzają światło w stu procentach wykorzystywane przez roślinę. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*