Praktyczne rozwiązania, które pozwalają zminimalizować zużycie paliwa w samochodzie

Praktyczne rozwiązania, które pozwalają zminimalizować zużycie paliwa w samochodzie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

To, że na ekonomię jazdy ma wpływ zachowaniu kierowcy podczas jazdy wie każdy. Duża dynamika, czyli częste hamowanie, a następnie przyspieszanie, używanie pierwszego biegu przy bardzo wysokich obrotach, to wszystko bezpośrednio przekłada się na portfel. Jednak także pewne praktyczne rozwiązania mogą zwiększyć lub zmniejszyć ten koszt. Jakie?

Ogumienie

Odpowiednio dobrane opony mają bardzo duże znaczenie. Przede wszystkim powinny być dostosowane do pory roku lub mogą być też to specjalne modele całoroczne. Są one z jednej strony wykonane z odpowiednich materiałów, które odpowiednio zachowują się na drodze w określonych warunkach. To z kolej przekłada się na lepszą przyczepność, krótszą drogę hamowania i poprawę dynamiki jazdy. Warto wybierać opony, które charakteryzują się dużą trwałością, tak jak na przykład firmy Barum. Im mniej zużyte, tym lepiej zachowują się na drodze, a to znów ma odbicie w kosztach. Z tego samego powodu pilnować należy właściwego ciśnienia. Jeśli jest za niskie, zwiększają się opory toczenia, zatem samochód musi wykonać większą pracę, aby pokonać dany odcinek drogi.

Zadbany samochód

Na zużycie paliwa wpływ mogą mieć także przepracowane płyny. Dlatego regularnie trzeba je wymieniać. Dotyczy to także filtrów, klocków hamulcowych i innych elementów, które się naturalnie niszczą. Im sprawniejszy technicznie samochód, tym bardziej ekonomiczna jego eksploatacja.

Klimatyzacja

Są takie dni w roku, że trudno sobie wyobrazić jazdę w mieście bez tego udogodnienia. Nie da się jednak zaprzeczyć, że podczas jej używania widocznie wzrasta zużycie paliwa. Najlepiej więc nie korzystać z niej mechanicznie, ale z umiarem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*