Czy warto naprawiać frezarkę?

Czy warto naprawiać frezarkę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Frezarki mają różne zastosowania. Najczęściej wykorzystuje się je do żłobienia w drewnie różnych wzorów. Można także użyć ich do wykonywania frezów w metalu. W ten sposób tworzy się oraz kopiuje np. kluczyki samochodowe, które najczęściej opierają się o grot wyżłobiony w charakterystyczny sposób. Czy w razie uszkodzenia urządzenia lepiej frezarki naprawiać, czy kupować nowe? 

Oszczędność i większa pewność

Przede wszystkim oddając frezarkę do naprawy zapłacimy mniej, niż kupując zupełnie nowe urządzenie. Dodatkowo wiemy też, ile wyremontowany sprzęt nam posłuży, ponieważ będziemy mieli wpływ na jakość zakładanych do wnętrza nowych elementów. W przypadku maszyny kupionej w sklepie możemy liczyć jedynie na okres gwarancji. Później może się ona zepsuć właściwie w każdej chwili, a my znów zostajemy na lodzie. Warto tutaj również zaznaczyć, że szanujące się zakłady prowadzące remonty frezarek również nie udzielą nam gwarancji na wykonaną naprawę.

Argumentem za kupnem nowego urządzenia mogą być jedynie dodatkowe możliwości, jakie będzie ono oferować. Jednak frezarki są dość prostymi maszynami, mają zapewniać jedynie precyzję pracy. Jedyną zasadniczą różnicą byłaby zmiana sprzętu obsługiwanego ręcznie na wersję CNC. W takiej sytuacji być może warto rozważyć inwestycję w nowe urządzenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*