Praktyczne i sprawdzone pomysły, które zwiększą efektywność nauki naszych podopiecznych

Praktyczne i sprawdzone pomysły, które zwiększą efektywność nauki naszych podopiecznych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Celem każdej edukacji jest przekazywanie wiedzy. Jako dorośli uczymy się wtedy, gdy taka wiedza jest nam potencjalnie do czegoś potrzebna. Uzupełniamy ją na kolejnych studiach, kursach, warsztatach. Wiemy, że dzięki nim zdobyć  możemy lepszą pracę, podwyżkę, albo awans na bardziej prestiżowe stanowisko. Stawiamy przed sobą cele, które motywują nas do tej nauki. A co z naszymi pociechami? Nie patrzą na życie perspektywicznie, nie wybiegają w przyszłość bardziej niż do wieczornej dobranocki, czy weekendowego wypadu do parku rozrywki. Jak zmotywować je do nauki i rozwijania nowych umiejętności?

Gry edukacyjne – jak zachęcić dzieci do nauki

Znalezienie sposobu na zmotywowanie dzieci do nauki nie jest wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Pedagodzy i nauczyciele już dawno zaobserwowali, że nasze pociechy najchętniej i najłatwiej uczą się podczas zabawy. To ona sama jest motorem napędowym tego, jak błyskawicznie małe dzieci przyswajać potrafią nową wiedzę. Ich ciekawość świata sprawia, że chłoną ją niczym gąbki wodę. Przyswajają wszystko, co tylko stanie na ich drodze. A to dlatego, że dla ich ciekawskich główek każdy nowy dzień jest jak zabawa.

O wiele efektywniej i łatwiej niż dorośli uczą się w szczególności nowych języków. Bez zbędnego tłumaczenia przyswajają nowe zasady gramatyczne i bez problemu potrafią je zastosować w nowych dla nich sytuacjach. Nie uczą się na pamięć poszczególnych słów, nie powtarzają ich w pamięci. Zapamiętują je naturalnie i bez wysiłku.

Wykorzystując tę niesamowitą zdolność do uczenia się podczas zabawy, specjaliści stworzyli karty edukacyjne dla dzieci. Za ich pomocą uczyć można nie tylko zasad języka ojczystego czy języków obcych. Przydadzą się do zapamiętywania tabliczki mnożenia i historycznych dat. Rozwiną w dzieciach kreatywność i umiejętność do poszukiwania i wykorzystywania nowych informacji. Stosowane w przedszkolu i szkole nauczą dzieci pracy w grupie i pomogą im rozwijać kompetencje społeczne. Dzięki nim nauka stanie się nie tylko przyjemna, ale i efektywna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*