Jak Cię widzą, tak Cię piszą? Sprawdź, co mówią o Tobie Twoje ciuchy!

Jak Cię widzą, tak Cię piszą? Sprawdź, co mówią o Tobie Twoje ciuchy!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ubrania są pierwszą rzeczą, którą ludzie zauważają o tobie. Są formą wyrażania siebie i mogą powiedzieć ludziom, jak się czujesz, jakie masz zainteresowania, a nawet ile zarabiasz. Istnieje wiele dobrych marek i projektantów, na przykład na tej stronie: https://viadellaspiga.pl/projektanci/for-love-and-lemons.

Stereotypy

Ubrania są ważne, ponieważ pomagają ci komunikować, kim jesteś, czego chcesz i jak się czujesz. Nie można oceniać książki po okładce, ale ludzie robią to cały czas. Jeśli ktoś ma na sobie garnitur i krawat, prawdopodobnie zajmuje się biznesem lub polityką. Jeśli ktoś nosi podarte dżinsy i skórzaną kurtkę, to prawdopodobnie jest motocyklistą lub gwiazdą rocka. A jeśli ktoś nosi zbroję z mieczem na biodrze i topór przez ramię, są szanse, że ta osoba będzie albo seryjnym mordercą, albo kimś, kto robi rekonstrukcje historyczne.

Inne funkcje odzieży

Ubrania mogą również sprawić, że wyróżnisz się z tłumu – w dobry lub zły sposób. Na przykład, jeśli nosisz ubrania, które są zbyt kontrowersyjne, możesz sprawiać wrażenie kogoś dziwnego lub przerażającego. Z drugiej strony, jeśli nosisz ubrania, które nie przemawiają do Twojej osobowości lub poczucia stylu, to ludzie mogą pomyśleć, że jesteś nudny lub nie masz żadnego zmysłu mody. Ubrania mają również znaczenie kulturowe. Pomagają odróżnić jedną grupę ludzi od drugiej; na przykład grupy religijne często noszą publicznie specjalne ubrania, aby pokazać swoją wiarę. Ludzie, którzy chcą wyrazić siebie, mogą nosić ubrania, które nie są zgodne z tym, czego oczekują od nich inni ludzie. Przykładem są punkrockowcy noszący podarte dżinsy, skórzane kurtki i wiele kolczyków!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*