Nowoczesne sprzęty kuchenne

Nowoczesne sprzęty kuchenne

Oleg Magni/pexels.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Codzienne przygotowanie posiłków może znużyć, nie każdy ma też czas na stanie przy kuchence każdego dnia. Na szczęście, istnieją sprzęty kuchenne, które pomagają przy gotowaniu i dzięki nim przyrządzanie posiłków staje się nie tylko szybsze, ale i łatwiejsze. W szczególności docenia się je w ferworze świątecznych przygotowań.

Siła fizyki

Kuchenka indukcyjna to symbol nowoczesnej kuchni. Jest przy tym bardzo energooszczędna, a ryzyko poparzenia się jest niewielkie, gdyż podczas gotowania nagrzewa się jedynie fragment płyty stykający się bezpośrednio z garnkiem. Po jego zdjęciu kuchenka natychmiast to wykrywa, a grzanie ustaje. Możliwe jest to dzięki umieszczonym pod płytą miedzianych spirali – ciepło generuje się tylko w kontakcie z garnkiem. Aby zaprząc siły fizyczne do przygotowania obiadu, należy zapatrzeć się w garnki indukcyjne z płaskim, metalowym dnem. Tego typu kuchenka ma jeszcze jedną zaletę – utrzymanie jej w czystości jest prostsze niż w przypadku tradycyjnych kuchenek.

Garnki to nie jedyne naczynia, jakie można stosować na nowoczesnych kuchenkach. Aby gotowanie przebiegło sprawniej, można zapatrzeć się w brytfannę. naczynia tego typu doskonale sprawdzają się podczas pieczenia, gotowania, zapiekania i duszenia, sprawnie rozprowadzają i utrzymują ciepło potrawy. Przykłady naczyń można znaleźć tutaj: https://wenahome.pl/511-Brytfanny. Szczególnie poleca się je do przyrządzania mięs. Atrakcyjny wygląd sprawia, że brytfanna nadaje się również do bezpośredniego serwowania potraw.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*