09 AM | 15 Paź

Nowoczesne sprzęty kuchenne

Codzienne przygotowanie posiłków może znużyć, nie każdy ma też czas na stanie przy kuchence każdego dnia. Na szczęście, istnieją sprzęty kuchenne, które pomagają przy gotowaniu i dzięki nim przyrządzanie posiłków staje się nie tylko szybsze, ale i łatwiejsze. W szczególności docenia się je w ferworze świątecznych przygotowań.

Siła fizyki

Kuchenka indukcyjna to symbol nowoczesnej kuchni. Jest przy tym bardzo energooszczędna, a ryzyko poparzenia się jest niewielkie, gdyż podczas gotowania nagrzewa się jedynie fragment płyty stykający się bezpośrednio z garnkiem. Po jego zdjęciu kuchenka natychmiast to wykrywa, a grzanie ustaje. Możliwe jest to dzięki umieszczonym pod płytą miedzianych spirali – ciepło generuje się tylko w kontakcie z garnkiem. Aby zaprząc siły fizyczne do przygotowania obiadu, należy zapatrzeć się w garnki indukcyjne z płaskim, metalowym dnem. Tego typu kuchenka ma jeszcze jedną zaletę – utrzymanie jej w czystości jest prostsze niż w przypadku tradycyjnych kuchenek.

Garnki to nie jedyne naczynia, jakie można stosować na nowoczesnych kuchenkach. Aby gotowanie przebiegło sprawniej, można zapatrzeć się w brytfannę. naczynia tego typu doskonale sprawdzają się podczas pieczenia, gotowania, zapiekania i duszenia, sprawnie rozprowadzają i utrzymują ciepło potrawy. Przykłady naczyń można znaleźć tutaj: https://wenahome.pl/511-Brytfanny. Szczególnie poleca się je do przyrządzania mięs. Atrakcyjny wygląd sprawia, że brytfanna nadaje się również do bezpośredniego serwowania potraw.

Napisz odpowiedź bądź skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × cztery =