Serwery – jakie typy i rodzaje wyróżniamy?

Serwery – jakie typy i rodzaje wyróżniamy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ciężko wyobrazić sobie współcześnie funkcjonowanie przedsiębiorstwa, które nie miałoby dostępu do internetu, nie udostępniało pracownikom plików w chmurze i nie prowadziło własnej strony internetowej. Z tego też względu, każda firma, na pewnym etapie swojego dalszego rozwoju, musi podjąć decyzje o zakupie lub wynajęciu serwera. Jakie ich rodzaje wyróżniamy? W jakich zadaniach sprawdzą się poszczególne ich typy?

Cyberświat – dlaczego niemożliwe jest już dziś prowadzenie działalności gospodarczej bez dostępu do sieci internetowej?

Na rynku znaleźć można kilka podstawowych rodzajów serwerów. Różnią się one między sobą ceną oraz zadaniami, do których realizacji zostały zaprojektowane. Tak więc wyróżniamy serwery wydruku (udostępniają pliki przeznaczone do wydrukowania na ogólnodostępnych w firmie drukarkach), plików (udostępniają pliki przeznaczone do odczytu i modyfikacja na ogólnodostępnych w firmie komputerach), dostępowe (udostępniają innym urządzeniom dostęp do sieci internetowej), czy też zabezpieczające (zabezpieczają wewnętrzną sieć firmy). Za przykładową ofertą urządzeń poszczególnych typów można się zapoznać między innymi za pośrednictwem  niniejszej witryny https://www.fujitsu-shop.pl/pl/20000-serwery.

Oczywiście, serwery to nie jedyne urządzenia, które musi posiadać firma, aby móc funkcjonować w cyberświecie. Niezbędne są również odpowiednie urządzenia dostępowe. Najważniejsze spośród nich wydają się komputery stacjonarne. Z ich przykładową ofertą skierowaną do firm można się zapoznać między innymi na stronie internetowej https://www.fujitsu-shop.pl/pl/20020-komputery

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*