Co można kupić na licytacjach komorniczych?

Co można kupić na licytacjach komorniczych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Licytacje to jedno z podstawowych działań podejmowanych przez komornika w celu wyegzekwowania należności, które muszą trafić do wierzycieli. Odbywa się ona we wcześniej ustalonym miejscu i czasie, a udział w niej mogą wziąć wszystkie osoby, które wpłacą odpowiedniej wysokości wadium. Przedmiot licytacji trafia natomiast do osoby, która zaoferuje najwyższą kwotę.

Jak przebiega licytacja komornicza?

Przed rozpoczęciem licytacji komornik ma obowiązek poinformowania o tym poprzez umieszczenie informacji w budynku sądu, do którego przynależy oraz na oficjalnej stronie Krajowej Rady Komorniczej. W takim obwieszczeniu umieszcza on informację dotyczącą konkretnego miejsca oraz daty, w którym ma się odbyć, a także listę przedmiotów, które będą sprzedawane wraz z ich ceną wywoławczą i kwotą wadium. Na licytację mogą trafić zarówno nieruchomości, jak i ruchomości należące do dłużnika. Najczęściej są to domy oraz mieszkania, grunty, lokale użytkowe i magazyny.

Podczas licytacji można także nabyć antyki i cenne dzieła sztuki, biżuterię oraz różnego rodzaju maszyny przemysłowe i rolnicze. Bardzo często komornik sprzedaje także samochody, motory, skutery lub przyczepy. Aktualne licytacje komornicze można sprawdzić na stronie https://komorniktarnobrzeg.pl/licytacje/. Dużym zainteresowaniem cieszą się także takie przedmioty, jak sprzęt elektroniczny, AGD i RTV. Trzeba pamiętać, że w większości przypadków są to rzeczy używane, których stan trzeba dokładnie sprawdzić przed ich zakupem, aby uniknąć rozczarowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*