Jakimi sposobami można odbudować zniszczone zęby?

Jakimi sposobami można odbudować zniszczone zęby?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zniszczony ząb to jeszcze nie powód, by myśleć o jego usunięciu. Współczesne standardy stomatologiczne obejmują sporo rozwiązań, które pozwolą nam go uratować, a nawet przywrócić do wyglądu sprzed lat, gdy jeszcze nie miał żadnej skazy. Najpierw jednak musimy wybrać gabinet stomatologiczny, do którego po pierwsze – będziemy mieli zaufanie, po drugie – będzie oferował nowoczesne usługi na najwyższym poziomie. Jeśli mieszkamy nad morzem, mamy szczęście, gdyż możemy udać się do dentysty w Świnoujściu, mieście słynącym z dobrych specjalistów.

Zabiegi pomagające w odzyskaniu pełnego uśmiechu

Protetyka stomatologiczna jest gałęzią, która zajmuje się odbudową i regeneracją zębów. W jej skład wchodzi np. zabieg umieszczenia na resztce zęba korony wykonanej z porcelany, która utrzymuje się na wytrzymałej podstawie wykonanej z metalu lub cyrkonu. Najnowsza technika pozwala osadzić koronę szczelnie i na długo, niezauważalnie wypełniając braki w uzębieniu. Jeśli jednak ktoś utracił większość lub cały ząb, można zastosować tzw. most, czyli protezę miejscową, osadzoną na sąsiadujących zębach. Jest ona montowana na stałe i wypełnia braki międzyzębowe.

W ostateczności można zdecydować się na protezę z prawdziwego zdarzenia. Jeśli brakuje nam większej części uzębienia lub lokalizacja braków uniemożliwia zastosowanie protezy stałej, będzie to opcja idealna dla nas. Rozwój technik i technologii dentystycznych pozwala przystosować protezę tak, że jest nie do wychwycenia przez innych, a poza tym jest wygodna i praktyczna w codziennym użytkowaniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*