Jaki jest najlepszy sposób na wymianę oleju?

Jaki jest najlepszy sposób na wymianę oleju?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Olej silnikowy w Twoim samochodzie jest jednym z jego najważniejszych elementów. Chroni on silnik przed zużyciem i korozją, pozwalając mu pracować bez zakłóceń przez jak najdłuższy czas – co oznacza, że powinieneś regularnie wymieniać olej! Najlepiej wymieniać olej w regularnych odstępach czasu, zgodnie z zaleceniami producenta samochodu. Przed wyruszeniem w dłuższą podróż należy sprawdzić poziom oleju.

Dynamiczna wymiana oleju

Dynamiczna wymiana oleju jest szybsza, bezpieczniejsza i dokładniejsza niż konwencjonalna wymiana oleju.

Dynamiczna wymiana oleju jest wykonywana przy użyciu wysokowydajnej maszyny do płukania silnika, która czyści cały silnik od góry do dołu. Proces ten, który nie jest zalecany w przypadku normalnie jeżdżących pojazdów, ponieważ może spowodować uszkodzenie lub rozregulowanie delikatnych płynów w samochodzie, usuwa zanieczyszczenia, takie jak szlam i osady węglowe – niepożądane dodatki w silniku, które w przeciwnym razie zostałyby wypłukane podczas normalnej jazdy.

Dlaczego warto?

Konwencjonalne metody wymiany oleju czyszczą jedynie górne warstwy silnika. Dynamiczne wymiany, które czyszczą wszystkie części mechanizmów wewnętrznych samochodu lub ciężarówki, a także elementy zewnętrzne, takie jak tłoki i cylindry, pomagają zmniejszyć zużycie silnika poprzez utrzymanie go w ogólnej czystości.

Dynamiczna wymiana oleju obejmuje czyszczenie następujących części wewnętrznych: tłoków, pierścieni i łożysk; ścian cylindrów i pierścieni tłokowych; miski olejowej (wraz z jej uszczelką); obudowy filtra wbudowanego w silnik.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*