Piękne i zadbane podwórko – Garść porad

Piękne i zadbane podwórko – Garść porad
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele sposobów, aby uczynić swój dom piękniejszym i bardziej przyjaznym. Możesz wybrać, aby zrobić to samemu lub zatrudnić profesjonalnego ogrodnika ze strony http://www.azlux.pl/oferta/odsniezanie. Wybór należy do Ciebie, ale niezależnie od tego, jak zdecydujesz się na to, są pewne podstawowe rzeczy, które powinieneś wiedzieć o utrzymaniu swojego podwórka w dobrym stanie.

Oto kilka wskazówek dotyczących dbania o podwórko:

  • Jeśli w Twoim trawniku są chwasty, wyrwij je ręcznie. Jeśli nie masz na to czasu, użyj zamiast tego środka chwastobójczego. Postępuj dokładnie według instrukcji na etykiecie, aby przypadkiem nie uszkodzić roślin, które nie są chwastami.
  • Jeśli masz duże, otwarte podwórko, które jest bardzo nasłonecznione, rozważ posadzenie drzew cieniujących. Pomoże to utrzymać chłód w lecie i zapobiegnie nadmiernemu wysuszeniu podwórka w okresach suszy. Jeśli nie masz miejsca na drzewa, pamiętaj o regularnym podlewaniu trawnika, aby nie obumarł.
  • Ściółka pomaga zapobiegać wzrostowi chwastów poprzez zacienienie ziemi pod nią przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i wilgocią pochodzącą ze spływu wody deszczowej. Zatrzymuje również wilgoć w sobie, więc w przypadku suszy rośliny nie wyschną tak łatwo, jak gdyby nie były ściółkowane.
  • Regularnie sprzątaj aby Twoje podwórko wyglądało schludnie i czysto. Zgrab liście i igły sosnowe, zanim zdążą się rozłożyć i stać się śmierdzące lub spleśniałe, co może przyciągnąć szkodniki takie jak termity. Ściółkuj rabaty kwiatowe przekompostowanym obornikiem lub ziemią z innej części ogrodu, aby dodać do gleby składniki odżywcze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*