Jak wybrać odpowiednią karmę dla kota?

Jak wybrać odpowiednią karmę dla kota?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku jest tak wiele rodzajów karm dla kotów, że może być trudno wiedzieć, która z nich jest najlepsza dla Twojego kota. Dobrą wiadomością jest to, że istnieją wskazówki, które pomogą Ci znaleźć odpowiednią karmę dla kota.

Oto kilka rzeczy, które należy rozważyć przy wyborze nowej marki lub rodzaju karmy dla kotów:

Wiek

Kociak potrzebuje innego rodzaju pożywienia niż dorosły kot. Kocięta potrzebują więcej kalorii na funt, więc powinny być karmione formułą o wyższej zawartości kalorii, która została opracowana dla wzrostu i rozwoju. Dorosłe koty powinny stosować dietę o niższej zawartości tłuszczu i kalorii niż w przypadku rosnących kociąt.

Historia zdrowia 

Niektóre schorzenia mogą wymagać specjalnych diet lub suplementów, aby utrzymać optymalne zdrowie i odżywianie, zwłaszcza jeśli Twój kot ma chorobę nerek lub cukrzycę (diabetes mellitus). Porozmawiaj z lekarzem weterynarii o tym, jak te choroby wpływają na potrzeby żywieniowe Twojego kotka, a także o tym, jak możesz pomóc w zapobieganiu im poprzez lepszą dbałość o ogólne zdrowie Twojego kota.

Zawartość składników odżywczych 

Niektóre karmy zawierają witaminy i minerały, które nie są obecne w innych, więc wybierz taką, która spełnia wszystkie potrzeby żywieniowe Twojego pupila (w tym kwasy tłuszczowe omega). Dietetyk zwierzęcy lub lekarz weterynarii może pomóc Ci określić, która karma zapewnia najlepsze odżywianie dla Twojego konkretnego kota.

Jeśli chcesz stać się właścicielem kota, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://schronisko.com/zwierzeta/koty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*