Jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym?

Jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl industrialny to wciąż jeden z najpopularniejszych stylów urządzania mieszkań. Przywędrował on zza oceanu, a dokładniej z Nowego Jorku, gdzie powstał w latach 50. ubiegłego wieku w wyniku przekształcania starych, opuszczonych fabryk w mieszkania dla biedniejszych mieszkańców miasta. Dziś te pomieszczenia, zwane loftami, to jedne z najbardziej pożądanych nieruchomości w mieście, a ludzie w innych częściach świata próbują przenieść ten styl do swoich domów.

Jakie są główne cechy stylu industrialnego?

Najważniejszymi cechami stylu industrialnego są te elementy, które dotyczą budowy wnętrza. Opuszczone pomieszczenia pofabryczne sprawiły, że industrialne lofty charakteryzowały się wielkimi, pozbawionymi zdobień oknami, wysokimi sufitami oraz dużą ilością lamp, często bez kloszy lub obudowanych metalem lub szkłem. Ważnym elementem industrialnego wnętrza są przestronne, otwarte przestrzenie oraz stonowana kolorystyka opierająca się na bielach, beżach, szarości i czerni. Często mogą pojawić się też wystające belki sufitowe, metalowe rury czy czysta cegła na ścianach.

Jednak co w momencie, gdy chcemy przekształcić nasz dom w industrialny loft bez wykonywania generalnego remontu? Warto wtedy nadać industrialny charakter wnętrzu przy wykorzystaniu mebli oraz dodatków dostępnych na https://hugle.pl/. Dostępne tam akcesoria, wykonane z drewna i metalu, od razu przyniosą na myśl stare, pofabryczne wnętrza, a tapicerowane krzesła zbudują artystyczny klimat rodem prosto z Nowego Jorku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*