Mieszkanie w stylu skandynawskim – jak je urządzić?

Mieszkanie w stylu skandynawskim – jak je urządzić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl skandynawski to bez wątpienia najpopularniejszy styl w aranżacji wnętrz w ostatnich latach. Główne cechy tego stylu to minimalizm i prostota. Styl skandynawski opiera się na pastelowych kolorach i naturalnych materiałach. Światło odgrywa ważną rolę w aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim, dlatego tak ważne jest odpowiednie oświetlenie pomieszczenia. Skandynawskie wnętrza są idealne dla miłośników naturalnych i ekologicznych rozwiązań.

Styl skandynawski – nurty aranżacyjne

W stylu skandynawskim możemy wyróżnić aranżacje szwedzkie, duńskie, fińskie i islandzkie. Najbardziej charakterystyczny jest design duński i szwedzki, który w aranżacji wykorzystuje formowane drewno, szkło, plastik, aluminium i stal. W projektach mebli wykorzystuje się głównie jasne drewno i laminaty w kolorze szarości, a na ścianach dominuje biel. W duńskim wystroju wnętrz znajdziemy wiele dekoracji i dodatków wykonanych z ciemnego drewna. Popularne są również dodatki w kolorze beżowym i ciemnobrązowym.

Meble w stylu skandynawskim

Skandynawski design to przykład nowoczesnego stylu, który przypadnie do gustu osobom ceniącym wygodę i praktyczność rozwiązania. Wysoka jakość wykonania, funkcjonalność i ergonomia mebli to jedne z najważniejszych zalet mebli skandynawskich. W salonie w stylu skandynawskim można postawić drewnianą szafkę RTV, która pięknie eksponuje sprzęt elektroniczny, a dzięki zamkniętym szufladom pozwala na schowanie książek i innych drobiazgów. Fotele bujane można znaleźć na tej stronie internetowej: https://www.grekpol.pl/pl/menu/fotele/fotele-bujane-175.html. Jest to mebel, który stanie się również modnym i wygodnym dodatkiem w skandynawskim salonie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*