Jak stworzyć ciepły i przytulny salon?

Jak stworzyć ciepły i przytulny salon?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przytulny, przepełniony klimatem i pozytywną atmosferą dom jest przestrzenią, która jest marzeniem dużej części z nas. Wbrew pozorom, nie musimy ponosić przytłaczających nas wydatków, związanych z zakupem nowych mebli czy zmianą aktualnej aranżacji. Często, dzięki paru nieskomplikowanym trickom, stworzymy salon, który będzie zachęcał do częstego przebywania w nim. O podstawy warto zadbać już przy projekcie (rodzaj materiałów użytych do malowania ścian, kolor farb czy wybór tapet).

Magia idealnie zaprojektowanego wnętrza

Niektóre mieszkania momentalnie przykuwają naszą uwagę wysokim poziomem komfortu, a inne powodują, że nie do końca czujemy się w nich dobrze jako goście. W dużej mierze zależy to od spójności ogólnego projektu i zachowania równowagi pomiędzy różnymi stylami. Metraż salonu odgrywa rolę drugorzędną, gdyż poprzez odpowiednie ustawienie mebli, jesteśmy w stanie wykreować optycznie dużą powierzchnię nawet na ciasnej przestrzeni. Jednym z istotniejszych czynników są ściany oraz oświetlenie. Zamiast stawiać na klasyczne rozwiązania i kolory, spróbujmy przekonać się do bardziej nietypowych rozwiązań. Niebanalnym pomysłem jest surowy beton czy stara cegła – ta szczególnie zadba o ocieplenie salonowej atmosfery. W połączeniu z delikatnym bocznym światłem o jasnym odcieniu znacząco podniesie klimat w pomieszczeniu.

Jeszcze bardziej oryginalną opcją są tak zwane tynki gliniane dostępne tutaj https://cekobud.pl/pl/13-tynki-gliniane. Jak już sama nazwa wskazuje, wykonane są z gliny, a więc są produktem idealnym dla alergików. Dodatkowo, materiał ten charakteryzuje się wysoką jakością, jak i trwałością – do najbardziej popularnych rodzajów zaliczyć możemy biały oraz brązowy tynk gliniany.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*