06 AM | 19 Gru

Jak stracić zbędne kilogramy bez wyrzeczeń?

Odchudzanie to ważny temat, który jest w centrum zainteresowania wielu osób. Szczupła, wysportowana sylwetka jest obecnie bardzo modna, nic więc dziwnego, że wiele osób dąży do jej osiągnięcia. Najprostszym sposobem wydaje się katorżnicza aktywność fizyczna, ale okazuje się, że spory sukces w tym obszarze można także osiągnąć korzystając z diety. Warto w tym przypadku skorzystać z pomocy specjalisty, jakim jest dietetyk Lublin to miasto, w którym takie usługi oferuje wiele podmiotów.

Dietetyk pomoże ułożyć zdrową dietę, która przyniesie efekty w postaci utraty kilogramów. Podstawą jest tutaj tzw. deficyt kaloryczny, co oznacza, że należy zjeść mniej niż wynosi nasze dzienne zapotrzebowanie. Nie wolno jednak drastycznie obniżać tej wartości, ponieważ w dłuższej perspektywie przyniesie to efekt jojo. Dzięki temu, że dostarczamy organizmowi mniej kalorii, zabiera się on za spalanie tkanki tłuszczowej, z której czerpie energię do działania. Najważniejsze jest jednak wychodzenie z takiej diety, by w krótkim czasie nie zaprzepaścić wszystkich osiągniętych celów. Jak jeszcze można działać, by pozbyć się zbędnych kilogramów?

Woda i umiarkowana aktywność

W procesie zrzucania wagi bardzo ważne jest regularne picie wody, ponieważ pozwala nam nawodnić komórki, a także przedłuża wrażenie sytości, dzięki czemu chce nam się mniej jeść. Kolejnym pomysłem jest umiarkowana aktywność fizyczna dopasowana do naszych możliwości. Dobrym rozwiązaniem są spacery, np. z czworonogiem albo ćwiczenia podczas oglądania tv.

Napisz odpowiedź bądź skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + 7 =