Podstawowe akcesoria do codziennej kąpieli

Podstawowe akcesoria do codziennej kąpieli
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szlafrok

Wybierz szlafrok, który jest łatwy do noszenia i wygodny dla skóry. Wybierz dobrej jakości tkaninę, aby mógł być używany przez długi czas.

Ręcznik kąpielowy

Wybierz ręcznik kąpielowy o dobrym współczynniku absorpcji, miękki i wygodny, niełatwy do uszkodzenia włosów, nie używaj zbyt dużo detergentu podczas prania.

Czepek pod prysznic

Celem czepków pod prysznic jest zapobieganie napływaniu wody do uszu podczas brania prysznica lub mycia włosów szamponem. Jeśli nie masz takiego, użyj zamiast niego zwykłego ręcznika lub bibuły umieszczonej na czubku głowy. Jeśli zamierzasz wziąć kąpiel w domu, użyj jako alternatywy zwykłej plastikowej torby!

Ręcznik do twarzy

Na ręcznik do twarzy musimy wybrać miękką tkaninę bawełnianą o dobrej chłonności, która nie podrażnia naszej skóry po umyciu twarzy i ciała; najlepiej nie wybierać ręczników z mikrofibry, ponieważ są one bardzo złe dla wrażliwych skór! Jeśli używamy bawełnianych ręczników do twarzy, należy je prać oddzielnie od innych ubrań przed ponownym użyciem; w przeciwnym razie mogą powodować alergie z powodu roztoczy!

Myjki i gąbki do mycia

Gąbka do kąpieli, znana również jako gąbka loofah, to rodzaj gąbki kąpielowej używanej do higieny osobistej i czyszczenia. Składa się z naturalnego lub syntetycznego włókna, które zostało utkane w masę zdolną do nasiąkania wodą. Stąd też stanowią one idealne gąbki naturalne do mycia twarzy czy całego ciała.

Gąbki do kąpieli są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, w tym okrągłe, prostokątne i płaskie kształty. Mogą być wykonane z materiałów takich jak pianka plastikowa, tkanina lub korek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*