Jak dbać o higienę podczas menstruacji?

Jak dbać o higienę podczas menstruacji?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy to młode, czy dorosłe kobiety, każda przechodzi raz w miesiącu menstruację, która może utrudnić życie codziennie. Pojawiają się dolegliwości bólowe czy nawet dyskomfort z powodu problemów z zachowaniem higieny na najwyższym poziomie. Jednak tym ostatnim można łatwo zapobiec i nie będzie to kosztowne. Wystarczy wybrać odpowiednie tampony ekologiczne albo podpaski, które zapewniają wygodę użytkowania i dbają o zachowanie higieny.

Wygoda w te dni

Najważniejsza jest wygoda i poczucie komfortu. Jednak trzeba zadbać też o zdrowie. Bardziej bezpieczne w użyciu od piankowych podpasek są tampony wykonane z ekologicznej bawełny, która dobrze wchłania płyn, ale nie podrażnia. Takie tampony nie są wybielane jak produktu popularnych marek, a więc nie ma w nich nic, co mogło by wywoływać uczulenie.

Dostępne są także podpaski z ekologicznej bawełny i jeśli mowa o podpaskach cena ich jest tylko niewiele wyższa od produktów z drogerii. Bardzo często można kupić je w promocyjnych cenach i zrobić sobie zapasy. Dostępne są też podpaski z probiotykami, które mają zapewniać jeszcze większy komfort i brak podrażnień miejsc intymnych.

Warto też stosować specjalny żel czy płyn do higieny okolic intymnych podczas mycia. Najlepiej w te dni podmywać się kilka razy, jeżeli jest taka możliwość, ale nigdy gorącą wodą! Tylko letnią lub ciepłą. Gorąca woda może nasilić krwawienie, co jest zupełnie niepotrzebne. Mogą przydać się też chusteczki nasączone płynem do higieny intymnej, których można użyć po skorzystaniu z toalety. Dzięki temu zapewnimy sobie świeżość przez cały dzień.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*