Jak często wymieniać filtry wody w ekspresie?

Jak często wymieniać filtry wody w ekspresie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Filtry oczyszczające wodę, które znajdują się w ekspresach do kawy, zapobiegają osadzaniu się kamienia w urządzeniach. W większości ekspresów są one umieszczane bezpośrednio w zbiornikach wody, tak, aby możliwa była wymiana wspomnianych filtrów, co zapewnia efektywne działanie całego urządzenia. Zaleca się wymienianie filtrów po upływie 7-9 tygodni używania ekspresu, co zapewni optymalny skład wody, a co za tym idzie – świetny smak i aromat kawy.

Jakie filtry do kawy warto wypróbować?

Na rynku można znaleźć bardzo wiele różnego rodzaju produktów, dlatego też podczas zakupów należy wziąć pod uwagę kilka czynników, między innymi trwałość, pojemność, a także wydajność. Warto wymienić tutaj na przykład filtr wody CFL-903B – jest on połączeniem bardzo dobrej jakości filtracji oraz atrakcyjnej ceny. Posiada atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, który zaświadcza o doskonałej jakości produktu. Co więcej, w dobrych warunkach filtr może być przechowywany przez wiele lat, jego instalacja jest niezwykle prosta, a dokładną informację na temat montażu można znaleźć w ulotce dołączonej do każdego filtra. Należy pamiętać o wymianie filtra co 3 miesiące lub co 600 filiżanek.

Jeżeli chodzi o filtr do ekspresu CFL-650, jest to niezwykle funkcjonalny produkt, który jest kompatybilny z ekspresami ciśnieniowymi marki DeLongii serii ETAM, ECAM, a także EC800. Opisywany filtr doskonale usuwa chlor, kamień, zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie, a także metale ciężkie, które mogą wpływać niekorzystnie na smak kawy. Należy pamiętać o regularnej wymianie filtra, najlepiej co 2 miesiące lub co 250 litrów wody.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*