Jak oświetlić ogród?

Jak oświetlić ogród?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dostępne, najlepsze rozwiązania dla odrobiny światła w ogrodzie

Mając ogród do zaprojektowania, kwestie rozświetlenia przestrzeni w porach wieczornych powinny być wzięte pod uwagę w pierwszej kolejności. Wiąże się to z zamontowaniem elektryczności pod ziemią. Jednak, jeśli mamy mniejszy ogród w zupełności wystarczy oświetlenie zewnętrzne.

Takie rozwiązanie może zaoszczędzić rozkopania ogrodu, znalezienie firmy, która profesjonalnie zajmie się montażem oraz dużych kosztów. należy tutaj również wspomnieć o dodatkowych kosztach w przypadku awarii lamp z elektrycznością podziemną. Obecne sklepy z asortymentem dedykowanym ogrodnictwu oferują szeroki wachlarz rozwiązań.

Kinkiety ogrodowe – mocowane przy ścianie domu, zazwyczaj nad lub obok wejścia w sferę ogrodową. Tradycyjne kinkiety są wykonane z aluminium oraz szkła, wymagają zwykłych żarówek. Poprzez ogromny wybór lamp tego rodzaju na https://elektromag.pl/ można wybrać takie, potrafią nadać nietuzinkowy klimat wieczorną porą w ogrodzie. Koszt jednej kinkiety zazwyczaj wynosi często od 60,00 zł. Dzielą się na dwa rodzaje – jedne po włączeniu świecą cały czas, ale są również takie, które mają wbudowany czujnik ruchu.

Stojące – często z palikiem, który umożliwia wbicie ich w ziemię w dowolnym, wybranym przez siebie miejscu. Wykonane z aluminium, wymagają żarówki LED – są wskazywane przez sprzedawców, które są najbardziej odpowiednie. Koszt to kwoty od 70,00 zł.

Lampki solarne – najbardziej popularne, i najtańsze (ceny nawet od 5,00 zł). Wykonane z nierdzewnej stali z wmontowanym palikiem umożliwiającym umiejscowienie ich w dowolnym miejscu na terenie ogrodu. Same włączają się po zmierzchu, naładowane wcześniej promieniami słonecznymi. Najlepsze rozwiązanie, kiedy zamontowanie elektryki jest niemożliwe.

Wybór jest na tyle szeroki, iż można spokojnie dobrać oświetlenie ogrodu spełniające wszystkie wymagania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*