Firany kontra rolety

Firany kontra rolety
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zarówno firany jak i rolety są nieodzownym elementem wyposażenia wnętrz. Za ich zakupem skłania nie tylko moda, ale też względy praktyczne – ochrona przed wścibskimi spojrzeniami, gorącym powietrzem i rażącym światłem. Jeśli zastanawiasz się, jakie rozwiązanie wybrać do swojego domu, zapoznaj się z poniższym zestawieniem.

Firany kontra rolety – co wybrać?

O zakupie rolet mogą decydować względy zdrowotne – na firanach może osiadać kurz, dlatego alergolodzy zalecają, by pozbyć się firan z pokoju osoby uczulonej na roztocza. Rolety nie zabierają przestrzeni, dlatego nadają się do małych pomieszczeń i do kuchni.

Rolety dzień-noc pozwalają dozować natężenie światła w pomieszczeniu, jednocześnie umożliwiając wyglądanie za okno. Rolety blokują ciepło z zewnątrz w upalne, nasłonecznione dni, dzięki temu wnętrze się nie nagrzewa. Rolet nie trzeba prać.

Z kolei firany są łatwe w utrzymaniu, można je prać, odplamiać, starczą na lata, zaplamiona roleta nadaje się już tylko do wymiany. Firany mogą stworzyć w pomieszczeniu tradycyjny klimat i nastrój zapamiętany z dzieciństwa. Rolety to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie wpisujące się w nurt minimalistyczny. Rolety mogą kaleczyć okna podczas montażu, z kolei do firan nieodzowne są karnisze.

Nieprawidłowo zamontowane rolety mogą spadać podczas otwierania okna lub drzwi balkonowych, dlatego nie warto oszczędzać na tym rozwiązaniu i zamówić rolety na wymiar w sprawdzonym miejscu. Oba rozwiązania wyjdą cenowo podobnie, najdroższe z rolet, to rolety dzień-noc.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Kacper 12.12.2017

    jak dla mnie zależy gdzie się mieszka, np. teraz mieszkając na 9 piętrze niepotrzebne mi firanki 🙂 tylko roletki na noc i gra , pozdro