Co taniej można kupić w hurtowni budowlanej?

Co taniej można kupić w hurtowni budowlanej?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy szykujemy się do prac budowlano-remontowych, potrzebujemy zakupić odpowiednie materiały oraz narzędzia. Stajemy wtedy przed dylematem czy skorzystać z oferty hurtowni, czy też pobliskiego marketu budowlanego. Czasem dla wygody decydujemy się na tę drugą opcję, podczas gdy pierwsza może się okazać korzystniejsza i tańsza. Dlaczego takie zakupy można zrobić taniej w hurtowni i jakie produkty tam znajdziemy?

Dlaczego miałoby być taniej?

Markety budowlane reklamują się w mediach chwaląc się najlepszymi cenami, lecz w praktyce często nie wspominają o tym, iż dokupienie dodatkowych materiałów czy sprzętu do konkretnej pracy, wywinduje cenę i podwyższy koszty remontu bądź budowy. Zniżki oferowane takim sklepom przez producentów mogą się też wiązać z gorszymi wydajnościowo produktami. Hurtownia budowlana oferuje z kolei pełen przegląd potrzebnych materiałów i choć czasem nie posiada aż tak rozległej oferty, to można uzyskać lepszą jakość po niższej cenie. Dzieje się tak z uwagi na to, że sprzedawcy hurtowi podejmują często współpracę z konkretnymi producentami. Ogranicza to przegląd marek, lecz są to zwykle sprawdzone firmy, a dzięki takim porozumieniom są one gotowe oferować swoje materiały po niższych cenach.

Kto kupuje w hurtowniach?

Choć wydawać by się mogło, że hurtownie będą zorientowane przede wszystkim na przedsiębiorców i duże firmy, to w praktyce wcale nie jest to prawda. Oczywiście tacy klienci stanowią sporą część ich obrotu, lecz chcąc być konkurencyjne na rynku – oferują także sprzedaż detaliczną, więc każda osoba może się tam skierować po materiały potrzebne do budowy czy remontu. W jednym miejscu z pewnością odnajdziemy wszystkie potrzebne nam rzeczy i będą one dobrej jakości, podczas gdy te same zakupy w marketach zapewne wymagałyby odwiedzenia kilku punktów. Produkty zawarte w ich ofercie mogłyby się też okazać mniej wydajne, a całość wydatków przekroczyłaby prawdopodobnie kwotę, którą musielibyśmy zostawić w hurtowni.

Materiały budowlane

Obecnie w składach znajdziemy asortyment o bardzo dużym przekroju, pokrywającym różne fazy budowy. Na pewno w palecie towarów znajdziemy po korzystnych cenach materiały potrzebne do budowy budynku do stanu surowego, a więc elementy do murów i stropów, takie jak pustaki, zaprawy murarskie, cegły, czy inne potrzebne w tych pracach produkty. Z pewnością odnajdziemy również zbrojenia do betonu, a także sam beton i wszelkie domieszki oraz środki do jego pielęgnacji. Można się tu także zaopatrzyć we wszelkie elementy konieczne do przygotowywania podłóg oraz konstrukcji i wykończenia dachu.

Izolacje

W hurtowniach można nabyć także materiały przeznaczone do izolacji, zarówno termicznej, jak i wodochronnej. Będą to najpopularniejsze styropiany czy wełny, ale także nowsze rozwiązania i technologie. Do ochrony przed wodą dostaniemy różnego rodzaju papy, folie czy specjalistyczne masy, przeznaczone do takich prac. Dobra izolacja jest podstawą do późniejszego bezproblemowego korzystania z domu, tak by był on maksymalnie odporny na warunki atmosferyczne, chroniąc przed wilgocią oraz zimnem.

Mocowania

Oferty składów są bardzo ciekawe pod kątem osób poszukujących mocowań i fragmentów konstrukcji, które często trudno jest dostać w optymalnej formie w marketach. Można kupić tu po korzystnych cenach różnego rodzaju wkręty, profile czy kołki rozporowe (np. takie https://sklep.grupamagnum.eu/kolki-rozporowe-fischer-duopower.html). Hurtownie proponują dużą gamę różnych akcesoriów do ścian, sufitów i systemów akustycznych, zatem z pewnością odnajdziemy tutaj wszystko czego nam potrzeba.

Farby i tynki oraz inna chemia budowlana

W hurtowniach budowlanych można także odnaleźć duży wybór produktów z szeroko rozumianej chemii budowlanej. Znajdziemy tu materiały do tynków zarówno zewnętrznych oraz wewnętrznych, jak i dużą gamę farb (a także lakierów ochronnych, szczególnie do drewna) lub choćby tapety. Do prac wykończeniowych w domu niezbędne będą także różne materiały chemii budowlanej, takie jak choćby zaprawy, fugi, masy samopoziomujące, uszczelniacze, pianki czy też kleje.

Ogród i narzędzia

W poszukiwaniu narzędzi oraz materiałów do ogrodu często kierujemy się do reklamowanych mocno marketów, a tymczasem również wiele hurtowni oferuje produkty w tych kategoriach i to po lepszych cenach. Poza kostkami brukowymi można w nich nabyć choćby kostki trawnikowe czy systemy odwodnienia. Niektórzy ze sprzedawców hurtowych dysponują nawet szklarniami oraz wybranymi narzędziami ogrodowymi. Decydując się na zakupy w składzie, można nabyć nie tylko materiały potrzebne do konkretnych prac, lecz także niezbędny do ich zrealizowania sprzęt. Wielu sprzedawców oferuje bowiem narzędzia budowlane oraz artykuły malarskie, a także mniejsze przedmioty czy elektronarzędzia.

Szykując się do budowy lub remontu, warto dobrze przemyśleć kwestię zakupów i nie kierować się jedynie tym co widzimy w reklamach, ale także zdrowym rozsądkiem. W praktyce okazuje się bowiem, że choć wiele materiałów w marketach znajdziemy po okazyjnych cenach, to koszty wzrosną przy doborze narzędzi i produktów uzupełniających. W hurtowniach można odnaleźć asortyment do wszelkich prac budowlanych, który będzie sprawdzony jakościowo i korzystny pod względem finansowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*