Felga – jak dopasować ją do auta?

Felga – jak dopasować ją do auta?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednio dobrane felgi potrafią zmienić wygląd samochodu znacznie na plus. Dodatkowo spowodują, że będzie się nam o wiele lepiej jeździć, dzięki lepszym właściwościom trakcyjnym auta. Jak dobrać w odpowiedni sposób nowe koła, tak by wszystko pasowało jak należy? Nie jest to trudne, trzeba jednak stosować się do pewnych reguł.

Maksymalna wielkość

Zasadą jest, że im większe koło tym auto lepiej wygląda. Jeżeli dodatkowo dobierzemy jakiś ciekawy, tuningowy wzór samej felgi, efekt będzie jeszcze lepszy. Przykładowe koła możemy obejrzeć, a także zakupić w sklepie internetowym https://sklep-tuningowy.pl/. Pamiętajmy tylko, że nie można przesadzić z wielkością, ponieważ felga zwyczajnie się nie zmieści. Spójrzmy więc do instrukcji obsługi auta, gdzie powinno być wyraźnie wyszczególnione, jaki maksymalny rozmiar kół będzie pasował. Do tego rozmiaru trzeba też odpowiednio dobrać profil opon, o tym jednak za moment.

Dobieramy ogumienie

Jeżeli założymy większe felgi niż były, musimy też zmienić opony, ponieważ stare nie będą już pasować. Dokonując tej zmiany trzeba jednak zwrócić baczną uwagę na ich profil. Musi być on niższy niż wcześniej, ponieważ inaczej kompletne koło z założoną oponą znów może nie mieścić się pod nadkolem. Jednak bardzo popularnym zabiegiem jest stosowanie większych felg wraz z oponami o niskim profilu. Auto wtedy wygląda znacznie lepiej, a jedyną wadą jest to, że trzeba ostrożniej jeździć po dziurawych drogach. Opona niskoprofilowa jest bowiem nieco delikatniejsza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*