Jak wybrać buty do noszenia na co dzień?

Jak wybrać buty do noszenia na co dzień?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór butów do noszenia na co dzień jest nie lada wyzwaniem. Takie obuwie musi być wygodne i wytrzymałe, ponieważ spędza się w nim większość czasu w danej porze roku. Dodatkowo każda osoba ma swoje preferencje dotyczące typu okrycia stóp. Jakie buty nosić więc na co dzień?

Jakie muszą być codzienne buty

Tego typu obuwie musi być nie tylko komfortowe w noszeniu, ale również dbać o zdrowie stóp i kręgosłupa. W związku z tym buty do noszenia na co dzień powinny umożliwiać swobodne poruszanie palcami. Nie mogą być za małe ani za duże. Wyściółka powinna pozwalać stopom oddychać.

Rodzaje codziennego obuwia

Większość osób mówiąc o butach do noszenia na co dzień ma na myśli obuwie sportowe – trampki lub sneakersy. To dobry wybór, lecz nie jedyny. W lecie można pozwolić sobie na wygodne sandały z regulowanymi paskami i solidną podeszwą. Dla pań lubiących czółenka niski obcas będzie optymalnym wyborem. Noszenie wysokich koturnów przez wiele godzin dziennie nie jest zdrowe dla stóp, a ponadto staje się zwyczajnie niekomfortowe. Dobrą opcją są także espadryle. Jest to model przewiewny, o mocnej podeszwie.

Podsumowanie

Wybierając obuwie codzienne nie należy kierować się jedynie jego wyglądem. To często może być zgubne, a nie warto wydawać pieniędzy na modele, które po jednym założeniu wylądują w szafie. Dobrze jest przymierzyć wiele różnych butów, przejść się w nich i wybrać te najwygodniejsze. Noszenie nieodpowiedniego obuwia może skutkować haluksami oraz chorobami kręgosłupa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*