Dlaczego ćwiczenia EMS są takie skuteczne?

Dlaczego ćwiczenia EMS są takie skuteczne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każde ćwiczenia są korzystne dla organizmu człowieka. Nie bez powodu mówi się, że ruch to zdrowie. Warto wykonywać treningi pod okiem specjalisty, który dobierze odpowiedni poziom i rodzaj ćwiczeń do potrzeb danej osoby. Coraz popularniejszą metodą stają się ćwiczenia EMS, które polegają w skrócie na połączeniu tradycyjnego treningu z elektrostymulacją mięśni. Jest to alternatywa dla tradycyjnej siłowni, gdyż nawet przy niewielkich nakładach sił osiąga się niebywałe rezultaty.

Większa skuteczność dzięki impulsom

Tajemnica osiągania dobrych osiągnięć i rezultatów w przypadku takiego rodzaju treningu tkwi w dobraniu odpowiednich impulsów elektrycznych, które stymulują mięśnie do większej, wydajniejszej pracy. Sesja treningowa całego ciała może się odbyć w zaledwie 20 minut. Co ważne wykorzystanie elektrostymulacji zapewnia ochronę stawów i kręgosłupa przed kontuzjami. Wszystko to jest związane z uruchomieniem głębokich włókien mięśniowych, które wywierają zachowanie prawidłowej postawy. Większość urazów związana jest z nieprawidłowym ułożeniem ciała podczas ćwiczeń.

Jak wygląda trening EMS?

W najnowszej technologii wykorzystuje się tzw. Impulse Training MEON EMS. Jest to wygodny strój – kombinezon, umożliwiający wykonywanie ruchu bez kabli. Wbudowane polimerowe elektrody zapewniają dokładną elektrostymulację, a bezprzewodowe połączenie z aplikacją umożliwia pełną kontrolę nad metodą EMS podczas treningu. Warto spróbować tej metody przeprowadzania ćwiczeń, gdyż jest wyjątkowo skuteczna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*