11 AM | 22 Cze

Dlaczego ćwiczenia EMS są takie skuteczne?

Każde ćwiczenia są korzystne dla organizmu człowieka. Nie bez powodu mówi się, że ruch to zdrowie. Warto wykonywać treningi pod okiem specjalisty, który dobierze odpowiedni poziom i rodzaj ćwiczeń do potrzeb danej osoby. Coraz popularniejszą metodą stają się ćwiczenia EMS, które polegają w skrócie na połączeniu tradycyjnego treningu z elektrostymulacją mięśni. Jest to alternatywa dla tradycyjnej siłowni, gdyż nawet przy niewielkich nakładach sił osiąga się niebywałe rezultaty.

Większa skuteczność dzięki impulsom

Tajemnica osiągania dobrych osiągnięć i rezultatów w przypadku takiego rodzaju treningu tkwi w dobraniu odpowiednich impulsów elektrycznych, które stymulują mięśnie do większej, wydajniejszej pracy. Sesja treningowa całego ciała może się odbyć w zaledwie 20 minut. Co ważne wykorzystanie elektrostymulacji zapewnia ochronę stawów i kręgosłupa przed kontuzjami. Wszystko to jest związane z uruchomieniem głębokich włókien mięśniowych, które wywierają zachowanie prawidłowej postawy. Większość urazów związana jest z nieprawidłowym ułożeniem ciała podczas ćwiczeń.

Jak wygląda trening EMS?

W najnowszej technologii wykorzystuje się tzw. Impulse Training MEON EMS. Jest to wygodny strój – kombinezon, umożliwiający wykonywanie ruchu bez kabli. Wbudowane polimerowe elektrody zapewniają dokładną elektrostymulację, a bezprzewodowe połączenie z aplikacją umożliwia pełną kontrolę nad metodą EMS podczas treningu. Warto spróbować tej metody przeprowadzania ćwiczeń, gdyż jest wyjątkowo skuteczna.

Napisz odpowiedź bądź skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 10 =