Dentysta – jakie problemy z zębami rozwiązuje?

Dentysta – jakie problemy z zębami rozwiązuje?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dentyści rozwiązują wiele problemów, które mogą wpływać na Twoje zdrowie. Na początek pomagają Ci utrzymać dobrą higienę jamy ustnej i zapobiegają próchnicy. Dentysta będzie mógł również usunąć płytkę nazębną lub kamień, który nagromadził się na Twoich zębach, a także leczyć wszelkie choroby zębów, które możesz mieć.

Poniższa krótka lista zawiera przegląd rodzajów problemów stomatologicznych, które rozwiązują dentyści:

Próchnica zębów 

Próchnica zębów jest spowodowana przez bakterie, które wytwarzają kwas zżerający szkliwo zębów. Nieleczona próchnica może prowadzić do infekcji, bólu, a nawet utraty zębów. Dentysta może leczyć próchnicę za pomocą wypełnienia lub w razie potrzeby leczenia kanałowego. Higienistki stomatologiczne również odgrywają ważną rolę w zapobieganiu próchnicy, pomagając pacjentom wyrobić sobie skuteczne nawyki szczotkowania zębów.

Choroby dziąseł

Choroba dziąseł, znana również jako choroba przyzębia, występuje, gdy płytka nazębna gromadzi się poniżej linii dziąseł z powodu niewłaściwej higieny jamy ustnej lub genetyki. Nieleczona choroba dziąseł może prowadzić do utraty zębów, a także do ogólnoustrojowych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca i cukrzyca, ze względu na stan zapalny wokół naczyń krwionośnych w pobliżu dziąseł. Choroba dziąseł jest leczona poprzez skaling i root planing.

Jeśli chcesz skontrolować stan swojego uzębienia lub rozwiązać problemy, które masz, to koniecznie odwiedź witrynę internetową: https://ladentica.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*