Jak bezpiecznie parkować auto

Jak bezpiecznie parkować auto
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trzymanie auta pod gołym niebem to proszenie się o kłopoty. Wystarczy niespodziewany opad gradu, by gładki dotąd lakier nabawił się rozmaitych uszkodzeń. Zdarzają się nawet wgniecenia, które mogą powstać na przykład od upadających gałęzi drzew. Taki pojazd łatwiej też ukraść, ponieważ złodziej nie będzie musiał łamać żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Wystarczy, że pokona te, które zainstalowane są w pojeździe.

Budujemy garaż

Najprostszym sposobem wydaje się postawienie w ogrodzie garażu. Zapewni on zarówno ochronę przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi, jak również będzie dodatkową barierą do sforsowania, gdyby ktoś próbował pojazd uprowadzić. Niestety budowa takiego obiektu to duże koszty, a także konieczność uzyskania pozwolenia, mnóstwo formalności w urzędach. Stąd wiele osób szuka czegoś, co będzie mniejsze i tańsze, jednocześnie nie wymagając przechodzenia przez meandry biurokracji, by uzyskać zgodę na budowę. Wydaje się, że dobrym pomysłem jest stawianie wiat garażowych drewnianych, ponieważ spełniają one wszystkie powyższe założenia.

Chronimy samochód

Konstrukcję wiaty możemy zakupić w sklepach budowlanych lub też przez internet. Otrzymamy zestaw do samodzielnego złożenia, oczywiście możemy wynająć firmę, która wszystko zrobi za nas. Do wyboru są różne wersje, jedne posiadają ściany boczne, inne tylko pale wspierające zadaszenie. Najważniejsze jest bowiem to, żeby na dach auta nie mogły spadać gałęzie, grad i inne przedmioty. Producent wiat garażowych wspomina też o złym wpływie promieni słonecznych, które potrafią szybko odbarwić lakier na dachu auta, a także doprowadzić do pęknięć plastikowej deski rozdzielczej. Wszystko to nie będzie nas już dotyczyło.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*