Co oferują nurkom kraje śródziemnomorskie?

Co oferują nurkom kraje śródziemnomorskie?

Tranmautritam/pexels.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nurkowanie w wodach Morza Śródziemnego to niezapomniana przygoda i szansa na podziwianie malowniczej fauny i flory ciepłych wód europejskich wybrzeży. Warto wiedzieć, gdzie nurkować, by zobaczyć świat z całkiem innej strony. W Morzu Śródziemnym wraków i pięknych raf koralowych nie brakuje, a przy tym woda jest przejrzysta nawet na dużych głębokościach.

Cypr dla nurków

Niewątpliwie najpopularniejszym krajem wśród nurków jest Cypr, posiadający bogatą ofertę szkół nurkowania – https://ipadivers.com/. Bogata fauna i flora zachęca do wypróbowania swoich sił w tym sporcie. Nie brakuje tutaj podwodnych grot i skalnych załomów, które są idealnym miejscem do nauki nurkowania. Największą atrakcją jest wrak promu, który zatonął w 1980 roku zaledwie 1,4 kilometra od wybrzeża Larnaki, o nazwie Zenobia Cypryjskie wody – bardzo przejrzyste – sprzyjają eksploracji podwodnych obiektów, a wrak tego promu znany jest nurkom z całego świata. Na 42 metrach głębokości zachwyca nie tylko sam statek, ale również jego nienaruszony mimo upływu lat ładunek.

Ciekawą propozycją dla nurków oprócz Cypru są także wybrzeża Malty, które okalają rafy koralowe oblewane przez lazurową wodę Morza Śródziemnego. Miejscem chętnie odwiedzanym przez nurków jest również wrak M.V. Rozi oraz St. Paul’s Island z pięknym, kamiennym dnem na głębokości 25 metrów. Zarówno na Malcie, jak i na Cyprze podczas nurkowania można podziwiać unikatowe rafy koralowe oraz przedstawicieli fauny – barrakudy, ośmiornice, skrzydlice czy żółwie morskie. Wiele z nich potrafi zbliżać się do nurka na odległość wyciągniętej ręki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*